Skocz do zawartości


RODO- świadectwo pracy


wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 11 październik 2019 - 07:20

Dzień dobry wszystkim.

Mam pytanie: wydałam dość dużo świadectw pracy, jednak nie zamieściłam tam informacji dotyczącej rodo oraz sposobu przechowywania dokumentu, czy to oznacza że muszę wszystko prostować?????

czy mi to jakaś kontrola może podważyć ??

 



#2 Guest_marta

Guest_marta
  • Goście

Napisano 11 październik 2019 - 15:16

Komu i kiedy przekazuje się informacje?

Wprowadzenie tych przepisów spowodowało, że przedsiębiorcy zastanawiają się komu wydawać informację o okresie przechowywania dokumentacji. Czy informacja do świadectwa powinna być przekazywana wszystkim pracownikom, czy tylko tym zatrudnionym od 1 stycznia 2019 roku? W tej sprawie zabrało głos MRPiPS, w którym jasno określiło, iż obowiązki informacyjne określone w art. 94(6) k.p. dotyczą pracowników, których stosunek pracy został nawiązany po dniu 31 grudnia 2018 roku, czyli  wobec których obowiązuje 10-letni okres przechowywania dokumentacji pracowniczej. Natomiast wydanie informacji do świadectwa, nie dotyczy pracowników zatrudnionych przed dniem 1 stycznia 2019 roku. Wynika to z art. 7 ustawy z 10 stycznia, o zmianie niektórych ustaw w związku ze skróceniem okresu przechowywania akt pracowniczych oraz ich elektronizacją.





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych