Skocz do zawartości

Oszustwo

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Mirosław

Guest_Mirosław
  • Goście

Napisano 10 październik 2019 - 17:06

Witam, na wykacjach, będąc za granicą w pracy szukałem mieszkania/pokoju/kawalerki do wynajęcia w Warszawie. Znalazłem pewną obiecującą ofertę, opis przejrzysty, nie podejrzany, zdjęcia super, cena w normie to dzwonię. Okazuje się, że wszystko w porządku, osoba która wynajmuje pokój merytoryczna i kulturalna, bardzo uprzejma. Wysyłam zaliczkę w kwocie 500zl. (Zaznaczam jest koniec sierpnia). Mija tydzień, upominam się o więcej zdjęć, które miałem dostać zaraz po wpłaceniu zaliczki. Jest początek wrzesnia, dostaje dwa zdjecia z których wynika, że w pokoju jest łóżko i pokój jest obszerny. Mijają dwa czy tam trzy dni, pisze do gościa że teraz wpłacam część czynszu i resztę jak się wprowadze. I tu się zaczyna burza, strona A4 wiadomości co ja sobie wyobrazam, dlaczego jeszcze nie zaplacilem, on już dawno by ten pokój wynajal itp. dobra przelewam czynsz za wrzesień i jest spokoj. Przyjeżdżam do Warszawy 28 września, kumpel odbiera mnie z dworca, jedziemy na miejsce. DRAMAT, MELINA, SMRÓD, BRÓD, SYF I KIŁA. Dom z zewnątrz wygląda na opuszczony, nic ze zdjęć się nie zgadza, 30 sekund byliśmy w środku bo tego odóru nie dało się wytrzymać. To teraz pytanie, jest szansa żebym odzyskał kasę? Mam wszystkie wiadomości, które z oszustem wymieniłem, mam numery kont i potwierdzenia przelewow, mam też świadka który był ze mną w środku noi mam piękne ogloszenie.

#2 Monkey_Funcky

Monkey_Funcky

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 611 postów

Napisano 16 październik 2019 - 12:05

a umowa? Podpisywałeś jakąś umowę? Przecież nie wpłaca się żadnych zaliczek ani opłat za czynsz jeśli nie ma się umowy.

#3 Greyy

Greyy

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 27 październik 2019 - 23:11

Bardzo interesujący pomysł z Waszej strony. Chyba warto będzie się na to skusić.

Łatwiej prosić o wybaczenie niż o pozwolenie.

#4 Monkey_Funcky

Monkey_Funcky

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 611 postów

Napisano 04 listopad 2019 - 11:21

Ale jaki pomysł? Kto tu mówi o jakiś pomysłach? Chyba pomyliłeś wątki...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych