Skocz do zawartości

Nowy telefon, brak długów i sms od Intrum

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Agata

Guest_Agata
  • Goście

Napisano 09 październik 2019 - 17:16

Witam.
Mam pewien problem, z początku olewałam tą sytuację, ale z czasem zaczęły nachodzić mnie myśli, że jeśli to zostawię będę mieć później kłopoty. Mniej więcej 2 miesiące temu kupiłam nowy telefon z nowym numerem, tego samego dnia otrzymałam SMS z numeru +48 723 700 264 od Intrum o treści "Dzis jest ostatnia szansa na rozłożenie płatności na raty lub częściowe umorzenie zadłużenia w sprawie INTRUM-(...). Telefon kontaktowy: +48 71 37 47 326. Kancelaria Prawna "LEXUS" M. Bobolewski i Spółka, sp.k. we Wrocławiu." Kiedyś czytałam o tej firmie, więc wiem w jaki sposób działa, dlatego też zignorowałam wiadomość od nich. Myślę, że może poprzedni właściciel tego numeru miał problem z długami oraz z Intrum. Jednak kilka dni temu otrzymałam ponownie od nich SMS tym razem z innego numeru +48 723 700 349 o treści: "Kancelaria Prawna "LEXUS" M. Bobolewski i Spółka, sp.k. we Wrocławiu informuje o przekazaniu sprawy INTRUM-(...) do działu windykacji bezpośredniej. Aby odwolac wizyte Negocjatora Terenowego prosze o kontakt do godziny 15:00 pod numerem +48 71 37 47 326." W między czasie przez te 2 miesiące kilka razy dziennie wydzwaniano do mnie również z numeru +48 728 846 468. Ciągłe dzwonienie mnie irytowało, więc w końcu zablokowałam numer. Pomyślałam ostatnio o zmianie numeru telefonu, tak dla świętego spokoju, lecz kiedy zobaczyłam ile kosztuje taka usługa, to no cóż zrezygnowałam z tego pomysłu. Zaczynam się już trochę stresować tą sytuacją, chociaż wydaje mi się, że oprócz wysyłania wiadomości w żaden inny sposób nie powinni mnie prześladować. Tak dla pewności chciałabym się jednak dowiedzieć, czy jeśli będę nadal ignorować to, że "firma windykacyjna" próbuję się ze mną skontaktować, to czekają na mnie jakieś kłopoty? Pomimo, że nie mam żadnych długów, tylko pewnie poprzedni właściciel tego numeru miał z nimi problemy. Czy jest w ogóle sens pomimo wysokiej ceny zmienić numer telefonu? 

#2 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 09 październik 2019 - 18:52

Nic Ci nie grozi, skoro to nie Twoje długi. A jak Cię sprawa bardzo denerwuje to wyślij do nich pismo poleconym, że nie życzysz sobie nękania Cię telefonami i smsami i w razie kolejnych smsów uznasz to za stalking. Powinno pomóc.

#3 Taliczan

Taliczan

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 47 postów

Napisano 20 październik 2019 - 13:32

Nikt nie przyjedzie, żaden terenowy windykator, nawet do sądu nie podadzą, nie znają przecież ani twojego nazwiska ani adresu.

#4 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 03 listopad 2019 - 12:29

A tak ogólnie jeśli ktoś ma problem z długami, nachodzą windykatorzy, komornik. To proponuję wpisać w Google:

Antykomornik Albert i przeczytać. Może uda się w ogóle unieważnić umowy pozyczek czy też kredytów

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych