Skocz do zawartości

sprzedaż DAROWIZNY

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 październik 2019 - 08:21

Witam serdecznie,
w 2015 roku dostałem darowiznę w rodzinie za którą nie musiałem płacić podatku, w 2019 roku sprzedałem nieruchomość (czyli 5 lat nie byłem właścicielem więc muszę zapłacić 19 % podatku.

w styczniu 2020 roku stane się właścicielm mieszkania, odbieram klucze do nowego mieszkanki na które dostałem kredyt hipoteczny i zostanie on przelany dopiero w styczniu 2020roku. Czy mogę to zaliczyć jako nabycie nieruchomości? chociaż środki ze sprzedaży darowizny nie poszły bezpośrednio na to?
Dodatkowo muszę kupić e dtyczniu 2020 roku miejsce garażowe za co muszę zapłacić z własnych środków. Tu kolene pytanie czy mogę koszy za miejsce w garażu podziemnym wrzucić jako nabycie praw do nieruchomości a co za tym idzie obniżyc podatek od sprzedaży darowizny.

Czy tylko zostanie mi remont tego mieszkania i wrzucenie kosztów za ten remont,

z góry dziękuje za odpowiedz.
pozdrawiam

#2 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 11 październik 2019 - 08:06

Co Ty chcesz zrobić? Bo jakiś chaos logiczny jest. Dostaniesz z banku kredyt hipoteczny, który pójdzie na zapłatę za mieszkanie. Jakie pieniądze ze sprzedaży chcesz tu zaliczyć? Chyba na szybsza spłatę kredytu.

#3 latwaratka

latwaratka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 12 październik 2019 - 17:18

Możesz zaliczyć część kwoty (wpłata na hipotekę) jako pieniądze z darowizny o ile rzeczywiście je wpłaciłeś z tej sumy :)

https://latwaratka.pl - Pożyczki Ratalne i produkty finansowe

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy