Skocz do zawartości

Zdjęcie

PPK 2020 - kiedy można wypłacić środki

wróć do serwisu Kadry 16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516631 postów

Napisano 07 październik 2019 - 10:06

Pieniądze na indywidualnym rachunku PPK należą wyłącznie do pracownika. Środki finansowe można wypłacić w każdej chwili i wydać na dowolny cel. Od 1 stycznia 2020 r. do PPK przystąpią firmy zatrudniające na dzień 30 czerwca 2019 r. co najmniej 50 osób.

Powrót do artykułu: PPK 2020 - kiedy można wypłacić środki

#2 Guest_Krzysztof

Guest_Krzysztof
  • Goście

Napisano 07 październik 2019 - 10:06

Po wydarzeniach z OFE ciężko będzie ponownie uwierzyć w takie programy oszczędnościowe. Tu kilka argumentów za i przeciw PPK ludzkiefinanse.pl

#3 Guest_merk

Guest_merk
  • Goście

Napisano 10 październik 2019 - 09:16

to fakt, ppk ma spore trudności na starcie ale z drugiej strony jeśli będzie to sposób na uzbieranie na wkład własny to jest jego sporą zaletą

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 październik 2019 - 09:35

Zbierać można jak jest gwarancja chociażby ochrony kapitału, a tu odkładasz, płacisz wynagrodzenie zarządzającemu, jesteś zmuszany do ponoszenia opłat za wszystkie operacje lokowania kapitału, obowiązkowe akcje informacyjne instytucji zarządzającej twoim kapitałem, a na koniec może się okazać, że do wypłaty dostajesz mniej niż wpłaciłeś - to nie jest oszczędzanie, to hazard z minimalną na obecne czasy szansą na wygraną.

#5 Guest_jamelia

Guest_jamelia
  • Goście

Napisano 11 październik 2019 - 09:33

jak zawsze znajdą się osoby które będą narzekały i marudziły, ale całe szczęście program jest dobrowolny i zawsze można w każdej chwili się wycofać. Także ten kto chce niech odkłada i tyle, ja nie mam zamiaru do nikogo się wtrącać

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 październik 2019 - 11:54

Także ten kto chce niech odkłada i tyle, ja nie mam zamiaru do nikogo się wtrącać

Nie masz, ale agitujesz.

#7 Guest_art

Guest_art
  • Goście

Napisano 12 październik 2019 - 09:20

Jeżeli rządzący zgodnie z konstytucją , która na mocy ustawy dopuszcza nacjonalizację chcieliby zachęcić do oszczędzania na emeryturę to stworzyliby podobny system w oparciu o to co jest na rynku . Zamiast powoływać PPK w ten sam sposób z pensji niewielki procent (0,5-2%) , dopłata pracodawcy i jak fałszywie nazwane jest dopłata państwa ( jest to tylko zwrot niewielkiej części podatków ) i wpłata na wybrany przez pracownika IKE czy IKZE . Oczywiście mogłlyby być podobne zasady wypłaty z IKE czy IKZE. Czyli bez powoływania jakiś tam nowych PPK wykorzystać isteniejące rozwiązania na rynku i wtedy byłyby to naprawdę prawdziwe własne pieniądze oszczędzającego.

#8 latwaratka

latwaratka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 12 październik 2019 - 17:28

PKK jest dobrowolny ale domyślnie jesteśmy w programie co jest pewną głupotą :).  Skoro jest tak dobrowolny jak go zachwalają powinna być możliwość dołączenia a nie wypisania się (domyślnie)

Czy istnieją już jakieś statystyki ile osób skorzysta z PKK?

https://latwaratka.pl - Pożyczki Ratalne i produkty finansowe

#9 Guest_somalka

Guest_somalka
  • Goście

Napisano 13 październik 2019 - 22:05

Dla mnie to akurat wygodne bo nie chce się wpisywać. Zapisz mnie sami i jest ok.Zawsze punkt widzenia jest zależny od punktu siedzenia. I zawsz ecoś komuś przypasuję a coś komuś nie.

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 październik 2019 - 06:09

Wygodne to jest dla zarządzających funduszami, którzy dostają wynagrodzenie, a dodatkowo z naszych środków potrącać będą wszystkie opłaty związane z transferami do różnych subfunduszy i pokrywać z naszych pieniędzy koszty swojego obowiązku informacyjnego - nie ważne czy zrządzanie będzie efektywne, bo oni nic nie stracą, tylko zarabiają, ty przy dużych wahaniach na rynku możesz stracić większość, albo nie zarobić nic.

#11 Guest_Tamara

Guest_Tamara
  • Goście

Napisano 19 październik 2019 - 13:59

Trudno powiedzieć czy wiekszosc bedzie za czy nie, bo nie wszystkie firmy juz wystartowały. Kolejne wdrozenia sa zaplanowane od Nowego Roku. A tak naprawde i tak jakiekolwiek rezultaty bedzie mozna oceniac po kilku latach a nie po 3 miesiacach od wystartowania projektu

#12 Guest_Arti

Guest_Arti
  • Goście

Napisano 19 październik 2020 - 13:19

"(...) otrzyma on zgromadzone przez siebie oszczędności, POMNIEJSZONE o: - podatek od zysków kapitałowych; - 30% środków pochodzących z wpłat pracodawcy, ponieważ były one zwolnione ze składek na - ubezpieczenia społeczne; - środki pochodzące z dopłat od państwa." Poprawcie mnie jeśli się mylę... pierwszy myślnik, to rozumiem, że POMNIEJSZONE (podatek), ale ostatni to chyba POWIĘKSZONE... czy nie?

#13 Guest_Arti

Guest_Arti
  • Goście

"(...) otrzyma on zgromadzone przez siebie oszczędności, POMNIEJSZONE o: - podatek od zysków kapitałowych; - 30% środków pochodzących z wpłat pracodawcy, ponieważ były one zwolnione ze składek na - ubezpieczenia społeczne; - środki pochodzące z dopłat od państwa." Poprawcie mnie jeśli się mylę... pierwszy myślnik, to rozumiem, że POMNIEJSZONE (podatek), ale ostatni to chyba POWIĘKSZONE... czy nie?

#14 Guest_Arti

Guest_Arti
  • Goście

#15 Guest_Arti

Guest_Arti
  • Goście

#16 Guest_Arti

Guest_Arti
  • Goście

#17 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 19 październik 2020 - 15:03

To zależy kiedy sie wypłaci środki. Jeśli przed 60tką to traci się dopłatę od Państwa.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych