Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy wystąpić o urlop wychowawczy

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516311 postów

Napisano 05 październik 2019 - 14:09

Za miesiąc kończy mi się urlop macierzyński i chciałabym jeszcze przez kilka miesięcy skorzystać z urlopu wychowawczego. Kiedy powinnam zgłosić to mojemu pracodawcy? Czy pracodawca może zwolnić mnie z jakichś powodów, podczas gdy będę przebywała na urlopie wychowawczym? - pyta Czytelniczka z Wrocławia.

Powrót do artykułu: Kiedy wystąpić o urlop wychowawczy

#2 Guest_Iza

Guest_Iza
  • Goście

Napisano 05 październik 2019 - 14:09

Witam. Napisałam wniosek o urlop wychowawczy. Wziełam ze sobą do pracy aby wręczyć go po zakończeniu pracy. Podałam wniosek pracodawcy, jednak ten nie chcial go ode mnie wziąć i wręczył mi wypowiedzenie umowy o pracę. Na wniosku widnieje data 05.10.19 Natomiast na wypowiedzeniu 02.10.19. Jednak wypowiedzenie podpisałam 05.10 bez daty przy podpisie. O wypowiedzeniu wcześniej jednak nic nie wiedziałam. Czy w takiej sytuacji nie należy mi się urlop wychowawczy? Zaznaczam, że jako pierwsza podałam pismo pracodawcy. Umowa o pracę była ważna do końca czerwca 2021.

#3 Monkey_Funcky

Monkey_Funcky

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 691 postów

Napisano 29 styczeń 2020 - 10:52

Kwestia urlopu rodzicielskiego oraz wychowawczego ciągle rodzi nowe pytania. Trudno się temu dziwić, skoro bez przerwy zachodzą w nim jakieś zmiany. Dlatego warto być na bieżąco z informacjami, które znaleźć możesz w takich miejscach jak to, kliknij tutaj. Znajdziesz tu zbiór aktualnych informacji dotyczących urlopów na rzecz dziecka.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych