Skocz do zawartości


Staż nie finansowany z PUP, a wymiar urlopu

urlop staż wymiar

wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Konrad

Guest_Konrad
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2019 - 07:08

Dzień dobry,

 

Czy staż organizowany z dofinansowaniem UE (nie organizowanym przez PUP) jest wliczany do okresu z którego wylicza się wymiar urlopu?

Zgodnie z art.79 ustawy o promocji zatrudniania i instytucjach rynku pracy okres jego odbywania wlicza się do okresu z którego wylicza się wymiar urlopu, ale we wspomnianej ustawie nie znalazłem mowy o stażach, które nie są organizowane przez PUP. Przed stażem nie byłem zarerejestrowany jako bezrobotny i nie zostałem na niego skierowany przez PUP.

Organizatorem stażu, który odbywałem był Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki w ramach projektu "Opolski program stażowy" z dofinansowaniem UE.



#2 Guest_KatarzynaDor

Guest_KatarzynaDor
  • Goście

Napisano 22 październik 2019 - 09:00

Art. 79  ustawy o promocji zatrudnienia wymienia jedynie okres pobierania zasiłku dla bezrobotnych i stypendium przyznanego na okres szkolenia, stażu oraz otrzymywanego z tytułu odbywania przygotowania zawodowego dorosłych podlegają wliczeniu do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu wypoczynkowego. Nie wymienia innych rodzajów staży.
 
Polecam artykuł na poradniku przedsiębiorcy:  Staż z urzędu pracy i okres pobierania zasiłku dla bezrobotnych wliczane do stażu zatrudnienia
 




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych