Skocz do zawartości

Zdjęcie

Domki letniskowe jako inwestycja

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 zimbol

zimbol

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 624 postów

Napisano 27 wrzesień 2019 - 11:21

Ostatnio zastanawiam się nad postawieniem kilku małych domków letniskowych. Mam wykupioną sporą działkę nad mazurskim jeziorem, więc okolica jest całkiem przyjemna i spokojna. Czy tego typu inwestycja zwróci się dość szybko? Wiadomo, że okres wakacyjny w Polsce jest stosunkowo krótki. 

Pozdrawiam i zapraszam do zainteresowania się tematem. 

#2 Aleks-ander

Aleks-ander

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 27 wrzesień 2019 - 12:12

Ja w zeszłym roku kupiłem działkę, podzieliłem ją i postawiłem 4 domki letniskowe. Jednak okazało się że główny dochód zapewnia parking :) Wszystko dzięki systemowi parkingowemu. Podstawą działa jest Szlaban parkingowy

#3 TonyC

TonyC

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 27 wrzesień 2019 - 12:31

Inwestycja w domki/nieruchomości ma sens, ale w dłuższej perspektywie czasowej. Jeżeli planujemy brac kredyt pod taką inwestycję to na pewno na zysk "na czysto" będziemy musieli trochę poczekać. Zdecydowanie szybciej można zarobić inwestując w samoobsługowe myjnie samochodowe. Obecnie bardzo zyskują na popularności a rynek wciąż nie jest nasycony. Ciekawą ofertę ma producent myjni bezdotykowych mtAutomatic. Na stronie dokładnie opisany jest cały proces inwestycyjny.

#4 Naster

Naster

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 687 postów

Napisano 28 wrzesień 2019 - 11:11

Czy taki krótki okres, to bym nie powiedział. Tak naprawdę, to ludzie na domki jeżdżą od mają do końca września, czasami jak jest naprawdę ładna pogoda to październik. Jeżeli mieszkasz w górach, to tam ten okres jest tak naprawdę całoroczny (bez kilku miesięcy). Myślę, że taka inwestycja sprawdzi się, o ile domki będą postawione w dobrej cenie, no i musisz znaleźć klientów. 

#5 zimbol

zimbol

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 624 postów

Napisano 30 wrzesień 2019 - 09:22

Wiecie może jaki będzie przeciętny koszt budowy takiego jednego domku? Chciałbym to zrobić jak najtaniej, żeby postawić ich jak najwięcej, ale to nie może być też chałtura, żeby jakość nie wypadała źle. 

#6 Naster

Naster

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 687 postów

Napisano 01 październik 2019 - 10:24

Samo kupno na przykład takiego domku https://allegro.pl/o...m-7m-8504279357 to 33tys złotych. Jednak wiadomo, że pójdzie tych pieniędzy trochę więcej, bo musisz chociażby umeblowanie do tego domku kupić. 

#7 Guest_Ariel

Guest_Ariel
  • Goście

Napisano 18 październik 2019 - 23:40

Ogólnie mieszkania pod wynajem to mega dobra inwestycja. Ja w Krakowie mam dwa meiszkania a pomogło mi je znalezc biuro abc dom

#8 PawluM

PawluM

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 45 postów

Napisano 25 listopad 2019 - 17:41

W sumie czemu nie. Na domki letniskowe podobno nie trzeba pozwolenia na budowę, więc sporo formalności, a także wydatków tu wam odchodzi. Masz już konkretne domki na oku? Może tu te proponowane przez https://drewnolandia.pl/ fajnie się sprawdzą? Proponują tu wiele modeli, oczywiście z certyfikowanego drewna.

#9 aniolek

aniolek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 383 postów

Napisano 28 listopad 2019 - 22:50

Moim zdaniem takie domki to super sprawa. My z żoną mieszkamy w górach i mamy naprawdę sporą działkę. I kiedyś wpadliśmy na pomysł, żeby kupić sobie dwa domki letniskowe z https://www.domki-so...omki-letniskowe i po prostu je wynajmować :) No i to był genialny pomysł! Domki są piękne, nowoczesne i przyciągają gości. A przy tym były niedrogie, więc naprawdę super na tym wyszliśmy. Jak ktoś się zastanawia nad takim sposobem dodatkowego zarobku, to ja zdecydowanie polecam :D Chętni na zatrzymanie się w takim domku na pewno się znajdą.

#10 Naster

Naster

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 687 postów

Napisano 29 listopad 2019 - 11:11

Kupiłem domek letniskowy na https://allegro.pl/o...m-7m-8576391601jest przepiękny. Domek ma dużo miejsca i jest mega wygodny.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych