Skocz do zawartości

Zdjęcie

Brak umowy o pracę i wynagrodzenia - co ma zrobić pracownik

wróć do serwisu Kadry 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516483 postów

Napisano 27 wrzesień 2019 - 01:45

Zgodnie z przepisami Kodeksu pracy, umowa o pracę powinna zostać zawarta na piśmie. Co jeśli pracodawca zatrudnił pracownika bez umowy, następnie zwolnił i nie wypłacił wynagrodzenia?

Powrót do artykułu: Brak umowy o pracę i wynagrodzenia - co ma zrobić pracownik

#2 Guest_Janusz

Guest_Janusz
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2019 - 01:45

Dzien Dobry zostalem zatrudniony na czrno czyli umowa ustna nie zostalem wyplacony.ponadto bylo sugerowane rozwiazanie naduzycia sily czyli prowokacja do bitki do czego nie dopuscilem. Na ustaleniach slownych o prace z wlascicielem padly prozby o nie powiadamianie urzedu pracy! Zebym nie stracil ubespueczenia bo pracodawca stwierdzil ze nie zarejstruje ze wzgledu na wysokie podatki. Czyli zostalem oszukany? I mam jakiekolwiek prawo upominac sie o naleznosci??

#3 MarekPoznan

MarekPoznan

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 27 wrzesień 2019 - 10:33

Niestety, właśnie dlatego zawsze powinno się podpisywać umowę. Komplikacje jakie mogą wyjść z pracy "na czarno" mogą nas przerosnąć

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2019 - 08:45

wp***dol najlepszy dla takiergo ,,pracodawcy

#5 Guest_David Mat

Guest_David Mat
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2020 - 07:16

Odp dla Janusz "wp***dol najlepszy dla takiergo ,,pracodawcy" - nie sluchaj czegos takiego. W ten sposob latwo mozesz trafic za kraty. Niedawno tez mialem takie doswiadczenie z firmą udającą Granda, bo mają kompletny brak doświadczenia jeżeli chodzi o budownictwo oraz zero chęci do pracy, a zarazem kondycji by to czynić : P Popracowałem 7 dni i miałem uzyskać tygodniówkę (wedługo ustaleń umowy ustnej). Po tygodniu skończyłem pracować ponieważ powiedziałem że nie otrzymałem pieniędzy za pracę. Wystepowały liczne prowokacje ze strony pracodawcy ale postanowiłem zglosic jego na policję i po sprawie. Nigdy nie bij nikogo, gdy jest ci winny pieniądze bo trafisz do więzienia i tyle z tego będziesz mial, nawet jak masz milion długu na koncie. Ani pieniędzy, ani wolności. To są takie ciemne durnie, którzy nie potrafią zarobić w sposób właściwy. Dawid Mat Swiecki Humanizm website: matodont.dx.am

#6 Guest_David Mat

Guest_David Mat
  • Goście

Odp dla Janusz "wp***dol najlepszy dla takiergo ,,pracodawcy" - nie sluchaj czegos takiego. W ten sposob latwo mozesz trafic za kraty. Niedawno tez mialem takie doswiadczenie z firmą udającą Granda, bo mają kompletny brak doświadczenia jeżeli chodzi o budownictwo oraz zero chęci do pracy, a zarazem kondycji by to czynić : P Popracowałem 7 dni i miałem uzyskać tygodniówkę (wedługo ustaleń umowy ustnej). Po tygodniu skończyłem pracować ponieważ powiedziałem że nie otrzymałem pieniędzy za pracę. Wystepowały liczne prowokacje ze strony pracodawcy ale postanowiłem zglosic jego na policję i po sprawie. Nigdy nie bij nikogo, gdy jest ci winny pieniądze bo trafisz do więzienia i tyle z tego będziesz mial, nawet jak masz milion długu na koncie. Ani pieniędzy, ani wolności. To są takie ciemne durnie, którzy nie potrafią zarobić w sposób właściwy. Dawid Mat Swiecki Humanizm website: matodont.dx.am

#7 Guest_David Mat

Guest_David Mat
  • Goście

Odp dla Janusz "wp***dol najlepszy dla takiergo ,,pracodawcy" - nie sluchaj czegos takiego. W ten sposob latwo mozesz trafic za kraty. Niedawno tez mialem takie doswiadczenie z firmą udającą Granda, bo mają kompletny brak doświadczenia jeżeli chodzi o budownictwo oraz zero chęci do pracy, a zarazem kondycji by to czynić : P Popracowałem 7 dni i miałem uzyskać tygodniówkę (wedługo ustaleń umowy ustnej). Po tygodniu skończyłem pracować ponieważ powiedziałem że nie otrzymałem pieniędzy za pracę. Wystepowały liczne prowokacje ze strony pracodawcy ale postanowiłem zglosic jego na policję i po sprawie. Nigdy nie bij nikogo, gdy jest ci winny pieniądze bo trafisz do więzienia i tyle z tego będziesz mial, nawet jak masz milion długu na koncie. Ani pieniędzy, ani wolności. To są takie ciemne durnie, którzy nie potrafią zarobić w sposób właściwy. Dawid Mat Swiecki Humanizm

#8 Guest_David Mat

Guest_David Mat
  • Goście

Odp dla Janusz "wp***dol najlepszy dla takiergo ,,pracodawcy" - nie sluchaj czegos takiego. W ten sposob latwo mozesz trafic za kraty. Niedawno tez mialem takie doswiadczenie z firmą udającą Granda, bo mają kompletny brak doświadczenia jeżeli chodzi o budownictwo oraz zero chęci do pracy, a zarazem kondycji by to czynić : P Popracowałem 7 dni i miałem uzyskać tygodniówkę (wedługo ustaleń umowy ustnej). Po tygodniu skończyłem pracować ponieważ powiedziałem że nie otrzymałem pieniędzy za pracę. Wystepowały liczne prowokacje ze strony pracodawcy ale postanowiłem zglosic jego na policję i po sprawie. Nigdy nie bij nikogo, gdy jest ci winny pieniądze bo trafisz do więzienia i tyle z tego będziesz mial, nawet jak masz milion długu na koncie. Ani pieniędzy, ani wolności. To są takie ciemne durnie, którzy nie potrafią zarobić w sposób właściwy. Dawid Mat Swiecki Humanizm

#9 Guest_David Mat

Guest_David Mat
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2020 - 07:25

Sorki ale probowalem wyslac wiadomosc pare razy ale wyskakiwal komunikat ze nie da sie jej wyslac i daltego probowalem pare razy. Dawid Mat Świecki Humanizm

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych