Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak się obronić przed karą za brak OC?

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 49604 postów

Napisano 25 wrzesień 2019 - 21:10

Jak można uniknąć kary za brak polisy OC? Nie wszystkie wezwania do zapłacenia kary za brak OC są uzasadnione. Wyjaśniamy, co powinien robić kierowca, który otrzymał takie wezwanie bez przyczyny.

Powrót do artykułu: Jak się obronić przed karą za brak OC?

#2 Guest_Garda365 Ubezpieczenia

Guest_Garda365 Ubezpieczenia
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2019 - 21:10

Zanim się skierujesz do sądu, odezwij do nas. Pomożemy przeanalizować sytuację związaną z przerwą w OC. Możesz zaoszczędzić kupę czasu (mamy w tym doświadczenie).

#3 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2019 - 12:22

Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu.

#4 Guest_Szymon

Guest_Szymon
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2019 - 14:42

A jak się bronić przed samą ubezpieczalnią, która często zaniża odszkodowanie?! To jest dopiero problem ludzi, którzy chcą żyć zgodnie z przepisami, a i tak są oszukiwani... Jakie szczęście, że są ludzie świadomi, którzy zakładają firmy pomagające w takich sytuacjach i dochodzą sprawiedliwości, jak np. Fundusz Odszkodowań Komunikacyjnych, który nie raz mi pomógł, moim znajomym i szczerze polecam!

#5 Guest_Artur

Guest_Artur
  • Goście

Napisano 23 październik 2020 - 23:52

Zanim się skierujesz do sądu, odezwij do nas. Pomożemy przeanalizować sytuację związaną z przerwą w OC. Możesz zaoszczędzić kupę czasu (mamy w tym doświadczenie).

Pojazd  marki Skoda

zakupiłem w  sierpniu 2019 roku, wraz z polisą  OC  na kwotę 487 zł. ważną do 21.03.2020 r. Na początku marca 2020 r. w związku z kończącym się okresem ubezpieczenia otrzymałem  od  dotychczasowego  ubezpieczyciela Sopockiego Towarzystwa  Ubezpieczeń ERGO Hestia  S.A. polisę  

na kwotę  całkowitą 420 zł, lub I ratę 112,63 zł. Płatne do 26.03.2020 r.                                        Opłaciłem  przelewem całą kwotę 420 zł. dnia 18.03.2020 r. Nigdy  nie spotkałem się z polisą wystawioną za „wsteczny” okres ubezpieczenia. Czekałem więc na przesłanie potwierdzenia zawarcia polisy OC na okres bieżący.  Dnia  17.04.2020 r. dostałem zwrot 307,37 zł. tak  jakby została pobrana tylko I rata, nie otrzymałem żadnych wyjaśnień, ani potwierdzenia polisy. Dnia 1.06.2020 r. udałem się do  pośrednika ubezpieczeniowego celem wyjaśnienia sytuacji. Nie umiał mi pomóc. Stwierdził jedynie, że  mimo wpłaty, w jego ocenie ubezpieczenie nie zostało zawarte, a pobrana opłata może wynikać z różnicy w zniżkach ubezpieczeniowych między sprzedającym, a kupującym pojazd. Zawarłem więc bezzwłocznie  nową polisę w HDI  TUiR WARTA S.A.

dnia 1.06.2020r.  na kwotę 389 zł.   Sytuacji  z poprzednią firmą ubezpieczeniową  do dnia dzisiejszego nie jestem w stanie wyjaśnić.                      

Dołożyłem więc wszelkich starań, aby wywiązać  się z obowiązku opłacenia w terminie obowiązkowego  ubezpieczenia OC. Ewentualne niedociągnięcia  mogą wynikać z błędnej interpretacji pisma od firmy ubezpieczeniowej.

#6 sakira23

sakira23

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 44 postów

Napisano 10 listopad 2020 - 22:25

To jeszcze są ludzie którzy kombinują, by nie wykupywać ubezpieczenia? Naprawdę nie ma sensu, kary są zbyt wysokie. A wcale składka na ubezpieczenie nie wynosi tak dużo,oczywiście pod warunkiem że ktoś wie gdzie tanich ofert szukać. Ja polecam ten kalkulator https://www.mfind.pl...alkulator-oc-ac , tu zawsze są dostępne najlepsze opcje

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych