Skocz do zawartości


Czas Pracy i Czas Nauki jak liczyć do stażu pracy.


wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Przemysław

Guest_Przemysław
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2019 - 15:48

Witam ukończyłem technikum później skończyłem szkołę policealną  ale w czasie nauki już przy końcu rozpocząłem pracę. Zatrudnienie od 1.03.2011 koniec szkoły policealnej 20.05.2011

 

Czy nie powinna mi się liczyć szkoła policealna 5 lat a od 20 Maja czas pracy ?

 

Na moje zapytanie dostałem taką odpowiedź u obecnego pracodawcy.

 

Witam
Po zweryfikowaniu pana stażu odnośnie policealnej szkoły informuję:
1. Staż do KG , Jubileuszu zostałby zaliczony 5 lat ( górna granica, nawet po studiach)
ale w okresie nauki był pan zatrudniony - świadectwo pracy z “Delta”, którego okres wynosi 1rok, 3-m-ce i 19dni. W związku z czym jest to korzystniejszy staż niż dodatkowy rok szkoły.

 

 

 

Takie Zapytanie dałem obecnemu pracodawcy na którą dostałem odpowiedź powyżej,

 

Dzień dobry dlaczego do stażu górnika mam liczony czas szkoły 4 lata ,jak skończyłem szkołę policealną i według przepisów powinno przysługiwać mi 6 lat. W Kodeksie pracy w § 1 art. 155 wskazano maksymalne okresy, które można uwzględnić przy ustalaniu wymiaru urlopu. Okresy te wynoszą odpowiednio: z tytułu ukończenia zasadniczej lub innej równorzędnej szkoły zawodowej – przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż 3 lata, z tytułu ukończenia średniej szkoły zawodowej – przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż – 5 lat, z tytułu ukończenia średniej szkoły zawodowej dla absolwentów zasadniczych (równorzędnych) szkół zawodowych – 5 lat, z tytułu ukończenia średniej szkoły ogólnokształcącej – 4 lata, z tytułu ukończenia szkoły policealnej – 6 lat, z tytułu ukończenia szkoły wyższej – 8 lat Po Studiach wszyscy mają 8 lat ja jestem po technikum i po technikum zrobiłem szkołę policealną drugi kierunek Technik bhp ukończony dyplomem , później ukończyłem trzeci kierunek również szkoła policealna Technik Górnictwa podziemnego , ale już wtedy pracowałem czy nie powinienem mieć do karty górnika przypisane 6 lat z tytułu nauki szkolnej ?? Dziękuje z góry za odpowiedź Pozdrawiam.



#2 Witch

Witch

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8722 postów

Napisano 21 wrzesień 2019 - 13:16

zawsze bierzemy to co korzystniejsze dla pracownika:

szkoła technikum + staż pracy na umowę

lub

policealna 6 lat + staż pracy poza okresem szkoły



#3 Guest_Przemysław

Guest_Przemysław
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2019 - 14:29

Ale Bez sensu jest te prawo jak bym przyjął się do pracy o 2 miesiące później po skończeniu szkoły to bym miał rok więcej stażu pracy. :/





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych