Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile wynosi średnia wysokość emerytury w Polsce?

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671845 postów

Napisano 18 wrzesień 2019 - 19:14

ZUS podał , ile wynosi średnia wysokość brutto pobieranych w Polsce emerytur i rent. Sprawdź, jaka kwota trafia co miesiąc w ręce najstarszych Polaków w 2019 r.

Powrót do artykułu: Ile wynosi średnia wysokość emerytury w Polsce?

#2 Guest_lucyna

Guest_lucyna
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2019 - 19:14

Jak słysze ze w Polsce emerytury przekraczaja ponad 3 czy 4 tys. złotych to sie za glowe łapie... nie mam pojecia kto te wyższe emrytury dostaje, bo mnie nijak takie stawki nie wychodza nawet jak dolicze to co wychodzi z kalkulatora PPK

#3 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19032 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 18 wrzesień 2019 - 21:07

Jak słysze ze w Polsce emerytury przekraczaja ponad 3 czy 4 tys. złotych to sie za glowe łapie... nie mam pojecia kto te wyższe emrytury dostaje, bo mnie nijak takie stawki nie wychodza nawet jak dolicze to co wychodzi z kalkulatora PPK

Dostają, ludzie wykształceni, którzy pracowali na kierowniczych stanowiskach, mieli wysokie wynagrodzenia, nie pracowali na czarno, nie ukrywali dochodów

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2019 - 07:16

Dostają, ludzie wykształceni, którzy pracowali na kierowniczych stanowiskach, mieli wysokie wynagrodzenia, nie pracowali na czarno, nie ukrywali dochodów

Nie do końca jest to prawda - wg moich obserwacji najwyższe emerytury (nie biorę pod uwagę uprzywilejowanych) obecnie dostają mężczyźni pracujący na stanowisku średniego szczebla lub fachowcy w zakresie elektryki, ślusarstwa i pokrewnych, którzy "karierę zawodową" zaczynali w zawodówce, mają przez to dłuższy staż i wyższy kapitał - średnia emerytura w tej grupie to ok. 4500-5000. Wyższe wykształcenie i dochodzenie do stanowiska zazwyczaj trwają, przez co kapitał budowany jest wolniej i najbardziej korzystne lata są na końcu i nie przekłada się to wprost na wysokość emerytury, a kobiety na stanowiskach przez dzieci, wychowawcze i opieki, ogólnie krótszy staż pracy są minimum 1000 w plecy.

#5 Guest_ja

Guest_ja
  • Goście

Napisano 01 październik 2019 - 11:44

Trzeba było pracować w dobrych firmach które nie płaciły pod stołem, trzeba było pracować od 19 roku życia, a nie harcować po akademikach, i wreszcie trzeba w życiu umieć coś samodzielnie robić, a nie ukończyć marketing i zarządzanie i mieć dwie lewe ręce. Pracuje od 19 roku życia mam 60 lat, przewidywana wysokość emerytury w 65 roku życia to 6100zl NETTO.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych