Skocz do zawartości

Urlop wychowawczy

Wychowawczy

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Katarzyna

Guest_Katarzyna
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2019 - 15:03

Witam, ostatniego wrzesnia konczy mi się roczny urlop wychowawczy. Zdecydowałam się na powrót do pracy jednak osoba , która mnie zastępowała na macierzynskim i wychowawczym nie chce zgodzic się na zmianę miejsca pracy. Zaproponowano mnie inne miejsce pracy na tym samym stanowisku jednak tez się nie zgodziłam bo musiałabym dużo dalej dojezdzac. Czy mogą mnie jakos do tego przymusic?? Wiem ze jak mnie przywrócą na moje stanowisko, mogą mi dac angaz ze zmianą miejsca pracy. Czy jesli podpisze taki angaż to będe mogła złozyc wniosek o wychowawczy?? I czy pracodawca musi mi go udzielic?? Dziękuje za odp

#2 coli

coli

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 623 postów

Napisano 18 wrzesień 2019 - 16:52

Napisz wniosek o obniżenie etatu do  15/16 = rok ochrony

Osobie która Cie zastępowała powinna sie zakończyc umowa na zastepstwo z dniem Twojego powrotu do pracy , chyba że została zatrudniona na "normalną umowe "

#3 Guest_ANka

Guest_ANka
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2019 - 09:47

wniosek o urlop wychowawczy możesz złożyć w dowolnym momencie, jednak najpóźniej 3 tygodnie przed planowanym rozpoczęciem tegoż urlopu.

pracodawca nie może odmówić wychowawczego jeśli dochowasz terminu.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2019 - 10:17

pracodawca nie może odmówić wychowawczego jeśli dochowasz terminu.

Jak nie dochowa terminu też nie może odmówić, ale ma prawo udzielić dopiero po 21 dniach od złożenia wniosku.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Wychowawczy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych