Skocz do zawartości

Zdjęcie

zaległy urlop a nie rozwiazana umowa

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 ewelina8005

ewelina8005

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 18 wrzesień 2019 - 08:17

Dzień dobry.

Z dniem 13 sierpnia pracodawca poinformował mnie,że mnie zwalnia.ze moge przepracowac do końca miesiaca i koniec.14 sierpnia poszłam na L4 i jestem do tej pory.Pytalam go jak rozwiazemy umowę,powiedział ze jak skończe chorowac mam przyjsc i mi da swiadectwo pracy.Umowe mam na czas nieokreslony.na pol etatu.w tym roku nie korzystałam z urlopu gdyz twierdzili ze mi sie nie nalezy bo pracowałm na akord,tak samo zeszłe 2 lata.kazdy moj dzien wolny byl niepłatny.l 4 tez nie wszystko mam wypłacone.stresuję się cała sytuacje.mie wiem jak będzie z rozwiązaniem umowy co z urlopem,chorowac jeszcze będę bo przez te wszystkie sytuacje z nękaniem w pracy,moj stan zdrowia pogorszył sie.

bardzo prosiłabym o pomoc.

#2 Guest_Dorka

Guest_Dorka
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2019 - 08:38

Urlop się należy, jeżeli pracodawca chce rozwiązać umowę zawartą na czas nieokreślony to musi dać wypowiedzenie i obowiązuje okres wypowiedzenia oraz na świadectwie pracy musi być podana przyczyna rozwiązania umowy. Co do prawidłowości wyliczenia wynagrodzenia za czas urlopu to radzę zgłosić tą sprawę w PIP, oni wszystko wyliczą.

#3 ewelina8005

ewelina8005

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 18 wrzesień 2019 - 14:25

Dziękuję bardzo

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych