Skocz do zawartości

Zdjęcie

szkolenie a odbiór czasu wolnego

wróć do serwisu Księgowość 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 gość 1122

gość 1122

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 18 wrzesień 2019 - 08:07

witam,

Mam pytanie  - byłam na szkoleniu z polecenia pracodawcy w łodzi jechałam pociągiem godzina wyjazdu 7:00, godzina powrotu 19.45, otrzymałam zwrot kosztów dojazdu oraz pełną dietę i mam pytanie czy przysługuje mi odbiór godzin? pracuje od poniedz do piątku od godz. 8 do 16.

#2 gabi

gabi

gabi

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3031 postów
  • LokalizacjaCentrum Polski-jednostka budżetowa

Napisano 18 wrzesień 2019 - 09:33

nie

#3 Patka79

Patka79

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 454 postów

Napisano 23 październik 2019 - 09:26

Raczej nie , to działa w ten sposób ustawowo, że czas, w którym jesteś na szkoleniu jest w godzinach pracy, tak samo jak na przykład jakieś spotkanie zewnętrzne z klientem, ale czas dojazdu i powrotu już nie :/ my ostatnio mieliśmy szkolenie z asertywności 

https://www.osrodeki...interpersonalny

i też niektórzy nie byli zadowoleni z tego, że trzeba dojechać i 'tracić czas' , ale na szczęście szkolenie okazało się na  tyle fajne, że ludzie zapomnieli, a przynajmniej juz sie nie denerwowali.

#4 Guest_ilona

Guest_ilona
  • Goście

Napisano 23 październik 2019 - 11:18

przysługiwałby Ci jedynie gdybyś to Ty była kierowcą, czyli np. pracodawca wyraził zgodę na dojazd na szkolenie Twoim prywatnym samochodem, wtedy ten czas kiedy kierowałaś ponad czas pracy byłby do odbioru. W zwiąku ze podróżowałaś pociagiem przysługuje Ci ewentualnie dieta z delegacji

#5 KarolinA43

KarolinA43

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 23 październik 2019 - 11:52

dieta czyli dokładnie 30zł?

#6 Guest_ilona

Guest_ilona
  • Goście

Napisano 23 październik 2019 - 12:29

dieta po 12 godzin wynosi 30 zł między 9 a 12 polowa czyli trzynaście. dietę pomniejsza się o wyżywienie. śniadanie -7,50 obiad - 15 i kolacja - 7,50. Przykładowo gdybyś była 9 godzin to dostajesz pół diety czyli 15 zł i jeśli na szkoleniu zjadłaś śniadanie i obiad to nie dostajesz diety bo wychodzi Ci kwota na minus

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych