Skocz do zawartości

Ekwiwalent za urlop

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Maria M.

Guest_Maria M.
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2019 - 10:14

Witam,

Zwracam się z prośbą o pomoc w poniższej sprawie.

Zawarłam porozumienie z pracodawcą dotyczące rozwiązania stosunku pracy z przyczyn nie dotyczących pracownika. Jest to porozumienie, a nie wypowiedzenie umowy o pracę przez pracodawcę.

W porozumienie mam zapis, że pracownik wykorzysta należny urlop wypoczynkowy.

Nie chciałabym wykorzystywać tego urlopu tylko otrzymać ekwiwalent.

Jak to wygląda w praktyce, czy w związku z takim zapisem sama powinnam wystąpić z wnioskiem urlopowym? Czy w przypadku kiedy tego nie zrobię, pracodawca może mi nie wypłacić ekwiwalentu a urlop przepadnie?

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2019 - 11:12

W okresie wypowiedzenia pracodawca może odgórnie narzucić Ci wykorzystanie urlopu wypoczynkowego.

Jeśli będzie to niemożliwe bo np. nie będziesz obecna w pracy z powodu choroby itp. dopiero wtedy wypłaci ekwiwalent.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2019 - 11:33

Zawarłam porozumienie z pracodawcą dotyczące rozwiązania stosunku pracy z przyczyn nie dotyczących pracownika. Jest to porozumienie, a nie wypowiedzenie umowy o pracę przez pracodawcę.

W porozumienie mam zapis, że pracownik wykorzysta należny urlop wypoczynkowy.

Skoro się zgodziłaś na wykorzystanie urlopu, to powinnaś go wykorzystać, ale w przypadku niewykorzystania pracodawca ma obowiązek wypłacić ekwiwalent.

Jeżeli uzgodniłaś z pracodawcą, że wykorzystasz urlop, to dałaś mu prawo do wysłania cię na urlop przed rozwiązaniem umowy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych