Skocz do zawartości

Zdjęcie

Całkowity koszt zatrudnienia pracownika w 2020 r.

19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671996 postów

Napisano 16 wrzesień 2019 - 15:52

Minimalne wynagrodzenie w 2020 r. wzrośnie do 2600 zł brutto. Ile wyniosą poszczególne składki ZUS od minimalnej płacy? Jaki będzie całkowity koszt zatrudnienia pracownika z minimalnym wynagrodzeniem?

Powrót do artykułu: Całkowity koszt zatrudnienia pracownika w 2020 r.

#2 Guest_Polak

Guest_Polak
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2019 - 15:52

nie no najlepiej niewolnoctwo wprowadzic jak sobie kapitalisci odejma od ust troszke to starczy na podwyzki ale nie bajlepiej doic Polakow i to zazwyczaj obcy kapital sie burzy

#3 Guest_Kolon

Guest_Kolon
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2019 - 16:37

Że składki rentowej wypłacana jest renta rodzinna i zasiłek pogrzebowy. Czy wdowiec ,singiel emeryt rencista bezdzietny powinien ją opłacać w takiej wysokości.

#4 Guest_Pan raczy żartować

Guest_Pan raczy żartować
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2019 - 17:12

Ze składek emerytalnych naszych pracujacych dzieci będą wypłacane emerytury bezdzietnym singlą emerytą i rencistą. Czy nasze dzieci powinny opłacać składki na bezdzietne osoby? Jest to wpis do Pana Guest Klona. W żadnym wypadku nie chciałem nikogo urazić a solidarność społeczna jest w moim mniemaniu podstawa demokracji i cywilizacji zachodniej stanowi pewien aksjomat z którym nienależy dyskutować.

#5 Guest_Woy

Guest_Woy
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2019 - 19:23

Prywaciarze małych firm budowlanych nie będą istniały.

#6 Guest_Przeds.

Guest_Przeds.
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2019 - 19:47

Pis rujnujecie nasze firmy. Nie pozwolimy na to.Otwórzcie swoje zaklady pracy i pokazcie jacy madrzy jesteście !Won z Kaczyńskim Morawieckim i całą bandą PISU.

#7 Guest_Pis

Guest_Pis
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2019 - 21:12

Płaczecie drobni pracodawczyni co ludzi macie w d*pie i za bydło czas na zmiany.

#8 Guest_Pis

Guest_Pis
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2019 - 21:18

Jakie nasze firmy chyba wasze prywatne deweloperzy czas płacić więcej ludziom a nie udawanie a metr mieszkania 8 tys

#9 Guest_Tonic

Guest_Tonic
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2019 - 22:31

To co robi Pis I Jaroslaw Kaczynski jest Boskie jako jedyna partia wyprowadza spoleczenstwo z ubóstwa i czlowiek pezestaje sie martwic czy jutro go wyrzuca z pracy co nikt nie pamieta 15 lat temu jak bylo jak przychodzilo sie do pracy i na rozmowe kwalifikacyjna i pracodawca mowil ze na twoje miejsce jest 20 teraz to sie zmienia powoli pracownik dzieki Pis dyktuje warunki przestancie obrażać dobra zmiane bo wszystko idzie w dobrym kierunku pracownik jest teraz na topie a nie praca

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2019 - 04:39

I bardzo dobrze bo większość tej minimalnej to jest na papierze a reszta pod stołem żeby pracodawca mógł oszczędzić parę złotych a później płacz że emerytura niska

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2019 - 06:01

To co robi Pis I Jaroslaw Kaczynski jest Boskie jako jedyna partia wyprowadza spoleczenstwo z ubóstwa i czlowiek pezestaje sie martwic czy jutro go wyrzuca z pracy

Wierz dalej w to, że to PiS tak gospodarkę rozwija, za kilka lat, jak przyjdzie kryzys (a zawsze przychodzi), jak stracisz pracę, to g... po PiS zostanie, bo dzisiaj przejadane są środki z funduszy, które na czasy kryzysu były przygotowane - takie jak Fundusz Pracy czy Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych - przyjdziesz do urzędu pracy, a tam ci powiedzą, że nie mają środków na przekwalifikowanie, bo PiS w trzy lata ponad 3 miliardy z funduszu celowego rozwalił na inne bzdety.

Dzięki drastycznej podwyżce minimalnej u mnie już jedna osoba dostała wypowiedzenia, waży się los kolejnych, najmniej wydajnych pracowników. Nie będzie się zwalniało tych pracowników, którzy mają wyższe wynagrodzenia i są w stanie wydajność utrzymać na takim poziomie, że zarabiają na siebie, ale tych, którzy są najsłabsi, bywa że niepełnosprawni - ot i konsekwencje "dobrobytu" PiS.

A pracodawcom obecnie PiS sam podpowiada, żeby inwestowali w nowoczesne maszyny uniezależniające ich od pracy człowieka, wtedy drastyczne podwyżki minimalnej ich dotkliwie nie dotkną. Po co mi 10 pracowników - 3 zwolnię, ich koszt pracy przełoży się na ratę leasingową za maszynę - wystarczy mi maszyna i 7 osób. A te 3 niech idą pracować do Prezesa - może on biznes dla zwolnionych otworzy i będzie główkował jak wyciągnąć, żeby im płace co rok drastycznie podnosić.

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2019 - 06:25

Jakie nasze firmy chyba wasze prywatne deweloperzy czas płacić więcej ludziom a nie udawanie a metr mieszkania 8 tys

A ty naiwniaku myślisz, że jak minimalna będzie 2600, to koszt metra mieszkania pozostanie na poziomie 8 tys.? Minimalna wzrośnie do 2600, przeciętne wynagrodzenie do 6000, a metr mieszkania do 12000. Za to chleb tylko do 20.

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2019 - 12:37

Powinni bardziej kontrolować, bo rzeczywiście większość osób które znam mają na umowie wynagrodzenie minimalne (a do koperty reszta - i to zwykle 3-4 tys) I jak uczciwi przedsiębiorcy mają konkurować z takimi oszustami!

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2019 - 12:48

PPK - do kosztów należy doliczyć 1,5% od wynagrodzenia brutto. (po stronie pracownika 2%)

#15 Guest_jola

Guest_jola
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2019 - 06:28

PPK nie jest obowiązkowe - pracownik decyduje /może się wypisać/

#16 Guest_pppp

Guest_pppp
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2019 - 10:57

Wasze wyliczenia są co najniej mało precyzyjne. Trzeba wskazać koszt pełny wynagrodzenia za 2019 wraz z daniną pracodwacy oraz podatkiem, za 2020 także. I to będą koszty pracy + koszty za urlop + koszty za ewentualne 35 dni chorobowego wypłacanego przez pracodawcę + podatki. Takie wysokosci pracodwcy musza skalkulować do ceny wyrobu. A jaki to wzrost w stosunku do obecenego minimum? Tak nalezy kalkulować i wskazywać wzrost. Kto za te podwyżki zapłaci? my wszyscy w cenie cukru, soli, bułki, biletu autobusowego i wszystkiego innego towaru i usługi. Bo tak musi być? A rząd będzie mial oczywiście nadwyzkę i znowu do kolejnej kiełbasy wyborczej.

#17 Guest_pppp

Guest_pppp
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2019 - 10:57

Wasze wyliczenia są co najniej mało precyzyjne. Trzeba wskazać koszt pełny wynagrodzenia za 2019 wraz z daniną pracodwacy oraz podatkiem, za 2020 także. I to będą koszty pracy + koszty za urlop + koszty za ewentualne 35 dni chorobowego wypłacanego przez pracodawcę + podatki. Takie wysokosci pracodwcy musza skalkulować do ceny wyrobu. A jaki to wzrost w stosunku do obecenego minimum? Tak nalezy kalkulować i wskazywać wzrost. Kto za te podwyżki zapłaci? my wszyscy w cenie cukru, soli, bułki, biletu autobusowego i wszystkiego innego towaru i usługi. Bo tak musi być? A rząd będzie mial oczywiście nadwyzkę i znowu do kolejnej kiełbasy wyborczej.

#18 Guest_Janka

Guest_Janka
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2019 - 13:56

Powinni bardziej kontrolować, bo rzeczywiście większość osób które znam mają na umowie wynagrodzenie minimalne (a do koperty reszta - i to zwykle 3-4 tys) I jak uczciwi przedsiębiorcy mają konkurować z takimi oszustami!

Dokładnie jest jak piszesz ..i własnie takich "niewolników" ma chronić ta wyzsza minimalna...a tacy przedsiębiorcy oszuści niech znikną z rynku na zawsze..bo przez te oszustwa na kosztach pracy są bardziej konkurencyjni od uczciwych pracodawców !!!!

#19 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2020 - 15:56

Płaczecie drobni pracodawczyni co ludzi macie w d*pie i za bydło czas na zmiany.

Bedziesz mial zmiany głąbie jak bedziesz musiał tak jak w latach 2000 -nych zasuwac na :czarno: bo z twoimi "kwalifikacjami" nikt nie zapłaci ci pensji 3.5-4 tys i do tego 3tys składek na ZUS.... Zrozum ze jesteś tylko nic nie znaczacym trybikiem czesto złem koniecznym ,,ktore ktos przygarnoł jak bezdomnego psa ktory nie umiał ze soba nic zrobic i czesto ten pracodawca na swoje nieszczescie skazany na takiego nieporadneggo zyciowo roszczeniowca musi utrzymywac go placic za urlop jak zachoruje etc.... Tak narzekacie na pracodawcow... prosze bardzo wlasna DGG mozna dzis otworzyc w 1 dzien w 1 okienku i n ie bedzie trzeba pracowac na wyzyskiwaczy jaki problem...? Wlasnie taki ze macie gole jaja nic nie potraficie paza narzekaniem i ta wlasna firma istniala by 2 miesiace po czym zostajecie z dlugami w ZUS i US!! Taka prawda. Oczywistym jjest ze dzis w Polsce tylko chorzy umyslowo zatrudniajja pracownikow na etaty .Ja dzis sie ostatniego pozbylem reszta jak chce na wlasnej DG albo na zleceniu pracowac.Rachunek prosty ile zarobil tyle wyplacam bez urlopow chorobowego ksiegowosci problemow ludzkich spozniania sie uciekania wczesniej z pracy i calej masy problemow bo kazdy pracownik to jest potencjalny problem a ci traceni komunizmem i mlodzierz szczeggolnie roszczeniowi butni i leniwi.

Ja na szczescie zrozumialem to (troche za pozno) jestem dzis zdrowy nie znerwicowany i interesuje mnie tylko moja firma nikt wiecej. Problemy ludzkie mnie n ie interesuja mam to w glebokim powazxaniu.....

Pozdrawiam ludzi przedsiebiorczych a leniwym i roszczeniowym polglowkom "wbijjam w was wielki pal"!!!

#20 Guest_Rysiek

Guest_Rysiek
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2020 - 10:35

Hahahaha no niezłe myślenie, ciekawe co z tymi biednymi emerytami którzy poza braniem emerytury maja wymagania po 10 000 na rękę i tyle dostają, prawda jest taka że najwięksi złodzieje to pseudo emeryci i ci co pół życia spędzili będąc na ręcie dorabiając się nowych samochodów, domów itd.... no tak ale elektoratu nikt nie rusza buhahaha, ciekawe jak by kontrole były uczciwe i wzięli podatek od tych pseudo emerytów (branża budowlana, samochodowa..) PKB było by większe niż z całego przemysłu. Powodzenia z narzekaniem ;)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych