Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy przysługuje zasiłek dla bezrobotnych

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516214 postów

Napisano 13 wrzesień 2019 - 16:55

Zasiłek dla bezrobotnych przysługuje po przepracowaniu 365 dni przy co najmniej minimalnym wynagrodzeniu za pracę. Jakie jeszcze warunki należy spełnić w celu uzyskania prawa do zasiłku dla bezrobotnych?

Powrót do artykułu: Kiedy przysługuje zasiłek dla bezrobotnych

#2 Guest_krecik

Guest_krecik
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2019 - 16:55

Świadczenie rechabilitacyjne po ustaniu zatrudnienia obejmowało okres do 7 lipca włącznie. W sierpniu stawiłem się na kolejną kontrolę w zus i lekarz orzecznik wydał decyzję odmawiającą dalszego kontynuowania świadczenia rehabilitacyjnego. Wiem, że mogłem się odwołać ale mam już dosyć ciągłej walki z tymi nygusami orzecznikami zusowskimi (oni się zachowują jakby to oni z własnej kieszeni wykładali całą sumę na moje świadczenie rehabilitacyjne, są niemili, impertynenccy, zadają chamskie pytania typu: kiedy się pan weźmie do roboty, długo pan jeszcze zamierza żyć na koszt państwa itp-o przepraszam bardzo ale państwo nie ma własnych pieniędzy, tylko nasze podatników, płacących składki zus itd. więc albo im się coś wydaje albo mają odgórny prykas prowadzić tak rozmowy z pacjentami) Złożyłem więc wniosek o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych, ponieważ choroba kręgosłupa trwa dalej i nie mogę jeszcze wrócić do pracy. Od jakiej daty Pup przyzna ewentualny zasiłek dla bezrobotnych po ustaniu świadczenia rechabilitacyjnego przeszło dwa miesiące temu? Czy będzie to data zakończenia świadczenia rehabilitacyjnego czy inna?

#3 Guest_krecik

Guest_krecik
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2019 - 23:29

Odpowiem sobie sam. Zasiłek dla bezrobotnych zostaje naliczany od momentu kiedy wszystkie dokumenty złożone do PUP są kompletne. Pup gania interesantów do Zusu w te i spowrotem aby data skompletowanych dokumentów przeciągnęła się jak najdłużej. Niestety za przerwę w między zakończeniem świadczenia rechabilitacyjnego a otrzymaniem pierwszego zasiłku dla bezrobotnych nikt nam nie zapłaci. Czyli albo mamy skąd pożyczyć albo zdychamy z głodu... Ale składki to oni pierwsi do pobierania.Chory kraj. Nic tylko emigrować. Pozdrawiam trzeźwo myślących, którzy podjeli mądrą i słuszną decyzję o opuszczeniu tego złodziejskiego kraju. Po powrocie do zdrowia również stąd wyjeżdżam.

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19037 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 17 wrzesień 2019 - 06:41

Żalu nie będzie....
Znajdź kraj, gdzie płacą za nic

#5 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2019 - 22:55

ZosiaA, Zanim klepniesz enter, to zastanów się dziesięć razy co napisałaś. Skoro "krecik" był na świadczeniu rehabilitacyjnym oznacza, że wcześniej pracował, inaczej nie dostałby takiego świadczenia. Nigdzie też nie napisał, że chce dostawać za nic. Widocznie nie wyzdrowiał na tyle, by mógł wrócic do swojej pracy i ratuje się jak może. Ja jego doskonale rozumiem, bo sama byłam w podobnej sytuacji i wyjechałam po wykorzystaniu tego śmiesznego zasiłku. Tutaj gdzie jestem (skandynawia) niedopuszczalnym jest, by człowiek został bez środków do życia niezależnie od sytuacji w jakiej się znalazł. W Polsce na odwrót. Niestety państwo polskie nie należy do najmocniejszych jeśli chodzi o socjal i pomoc swoim rodakom. Okradają jak mogą a później ludzie ciężką charówą muszą łatać dziurę w budż... w ich kieszeniach, bo to studnia bez dna. Poczekaj, jeszcze będziesz inaczej gęgać jak nie będzie komu płacić składek a Ty będziesz chciała emeryture... :D

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19037 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 19 wrzesień 2019 - 03:52

ZosiaA,
Zanim klepniesz enter, to zastanów się dziesięć razy co napisałaś. Skoro "krecik" był na świadczeniu rehabilitacyjnym oznacza, że wcześniej pracował, inaczej nie dostałby takiego świadczenia. Nigdzie też nie napisał, że chce dostawać za nic. Widocznie nie wyzdrowiał na tyle, by mógł wrócic do swojej pracy i ratuje się jak może. Ja jego doskonale rozumiem, bo sama byłam w podobnej sytuacji i wyjechałam po wykorzystaniu tego śmiesznego zasiłku. Tutaj gdzie jestem (skandynawia) niedopuszczalnym jest, by człowiek został bez środków do życia niezależnie od sytuacji w jakiej się znalazł. W Polsce na odwrót. Niestety państwo polskie nie należy do najmocniejszych jeśli chodzi o socjal i pomoc swoim rodakom. Okradają jak mogą a później ludzie ciężką charówą muszą łatać dziurę w budż... w ich kieszeniach, bo to studnia bez dna. Poczekaj, jeszcze będziesz inaczej gęgać jak nie będzie komu płacić składek a Ty będziesz chciała emeryture... :D

Ja tobie polecam zastanowić się nad klepaniem "enter" po chamskich wypowiedziach.
Jak wszyscy będą tylko kombinować jak dostać socjal, to rzeczywiście będzie kraj ludzi hęgają ych, nikt emerytury nie patrzą.
O mnie się nie martw, ja uczciwie pracuję, więc moja emerytura jest bezpieczna.
A tobie życzę powodzenia na socjalu w kraju skandynawskim

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych