Skocz do zawartości

Pracodawca nie płaci wynagrodzenia wg.ustalonej umowy o pracę

#prawopracy #pracodawca

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Tadeusz

Guest_Tadeusz
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2019 - 11:41

Zacznę temat od tego ,że zacząłem prace ze skierowania z urzędu pracy do firmy prywatnej.

Od kwietnia - Po podpisaniu umowy pracodawca poinformował mnie ,że z tytułu pensji nie będę płacić całości za kwiecień i maj ,bo wg.niego przez ten okres nie będę miał w czym pracować i co robić tym bardziej ,że biuro jest w remoncie.

I ,że pracę zlecenia pracownicze wyśle do mojego mieszkania. Nie zgodziłem się na to ,ale też nie okazałem sprzeciwu na tyle żeby sytuacja zmieniła się, pensja moja na umowie to 2250 brutto czyli 1633,78 zł netto.
za kwiecień otrzymałem 650zł i za maj to samo, za czerwiec lipiec sierpień 1630 zł za wrzesień słyszałem ,że pracodawca chce zapłacić 650 zł.
Realizowałem wszystkie obowiązki zawodowe łącze z nadgodzinami i weekendami to co potrzebował i zapewniłam ,że otrzymam na wynagrodzenie.
Niedługo wygasa moja umowa i nie wiem co zrobić bo próba rozmowy skończyła się wielkiego Pana atakami, już wiem że nie mam szansy na przedłużenie u tej osoby umowy. Co mogę zrobić gdzie to mogę zrobić.
Proszę o odpowiedź, nie stać mnie na prawnika a tutaj brakuje wynagrodzenia za wrzesień 1633,78 zł + 2076,56 zł tak licząc netto.

Kto mógłby wpłynąć na to ,aby wielki Pan wypłacił wynagrodzenie???

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2019 - 12:17

Na stronie PIP jest formularz do zgłaszania interwencji - opisz sytuację, niech PIP go sprawdzi - jak wyjdą nieprawidłowości, to nakażą wypłacić zaległości z odsetkami.

#3 MayaLa

MayaLa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 11 wrzesień 2019 - 13:37

Albo skonsultuj się z prawnikiem i zobacz co on Ci doradzi. Ze swojej strony mogę Ci polecić Pana Tomasza Tomaszczyk, specjalizuje się w prawie pracy więc na pewno będzie wiedział co robić. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych