Skocz do zawartości


Likwidacja stanowiska a świadczenie przedemerytalne.


wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_marysia

Guest_marysia
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2019 - 11:06

Proszę o odpowiedź czy w przypadku gdy po chorobie będę chciala wrócić do pracy..a tam na moje miejsce zatrudniono już kogoś innego..to jak zostanę zwolniona to będzie to likwidacja stanowiska pracy..i będę mogła wtedy starac się o swiadczenie przedemerytalne? z góry dziekuję za odpowiedzi.#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2019 - 12:02

Proszę o odpowiedź czy w przypadku gdy po chorobie będę chciala wrócić do pracy..a tam na moje miejsce zatrudniono już kogoś innego..to jak zostanę zwolniona to będzie to likwidacja stanowiska pracy..i będę mogła wtedy starac się o swiadczenie przedemerytalne? z góry dziekuję za odpowiedzi.

Jeśli na Twoje miejsce jest zatrudniona inna osoba, to nie ma mowy o likwidacji stanowiska pracy, bo to stanowisko nadal istnieje. Pracodawca ma obowiązek zatrudniać Cię nadal, chyba, że poda konkretną przyczynę zwolnienia, inną niż likwidacja stanowiska. Przyczynę zwolnienia podaje się w przypadku pracy na umowę na czas nieokreślony. Jeśli natomiast masz umowę na czas określony, możesz być zwolniona bez podania przyczyny.Pamiętaj także, że jeśli jesteś w okresie ochronnym, czyli masz 4 lata do uzyskania prawa do emerytury, pracodawca może rozwiązać z Tobą umowę o pracę jedynie dyscyplinarnie.

Zasiłek przedemerytalny otrzymasz jeśli zostaniesz zwolniona z zakładu z przyczyn pracodawcy i spełnisz inne wymogi, co do wieku, jak również stażu pracy.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych