Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jednolity wykaz podatników VAT (tzw. biała lista) już działa

wróć do serwisu Księgowość 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198060 postów

Napisano 10 wrzesień 2019 - 14:24

Ministerstwo Finansów informuje o dostępności jednego, bezpłatnego i elektronicznego Wykazu podatników VAT (połączony wykaz podmiotów zarejestrowanych, niezarejestrowanych oraz wykreślonych i przywróconych do rejestru VAT) ułatwiającego weryfikację kontrahentów, bezpieczną transakcję oraz zachowanie należytej staranności w biznesie. Wykaz ten jest dostępny od 1 września 2019 r. w Biuletynie Informacji Publicznej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) na stronie internetowej https://www.gov.pl/w...podatnikow-vat.

Powrót do artykułu: Jednolity wykaz podatników VAT (tzw. biała lista) już działa

#2 Guest_Homer

Guest_Homer
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2019 - 14:24

Wszedłem na ta białą listę 10 września 2019 godz 15:22 i jedyne co mi wywala to komunikat: "Nieoczekiwany błąd serwera"

#3 Guest_Marge

Guest_Marge
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2019 - 09:37

Wszedłem na ta białą listę 10 września 2019 godz 15:22 i jedyne co mi wywala to komunikat: "Nieoczekiwany błąd serwera"

Tak jest przynajmniej do wtorku. Także dzisiaj. Jak mamy weryfikować dostawców, skoro już w tej chwili serwery nie dają rady? Przecież na razie tylko testujemy i zapewne też nie wszyscy zainteresowani.

#4 Guest_Artur Andersen

Guest_Artur Andersen
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2019 - 11:47

Pobrałem plik pdf jako potwierdzenie sprawdzenia i nie nadaje się on jako dowód (ani elektroniczny, ani wydrukowany) bo: 1. Plik jest niepodpisany 2. plik jest otwarty do edycji (każdy może go sobie zmienić nie pozostawiając śladów ingerencji) 3. plik nie zawiera żadnego numeru potwierdzenia sprawdzenia ani skrótu (chasza) z treści. 4. Po wydrukowaniu nie ma żadnej cechy która umożliwiałaby odróżnienie go od fałszywki. Wniosek Nie sprawdzać (to nic nie daje) tylko masowo zawiadamiać wszystkich naczelników US - jeden będzie właściwy. Będziemy mieli potwierdzenie - podpisane przez nas i oznaczone czasem - czyli solidny dowód

#5 Guest_Jorik

Guest_Jorik
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2019 - 22:53

Kolejny gniot prawny ignorujący istnienie czynnych podatników VAT, którzy są osobami fizycznymi nie prowadzącymi działalności gospodarczej. Osoby takie zgodnie z prawem bankowym nie mogą sobie zakładać kont rozliczeniowych (tylko ROR), a z drugiej strony są obowiązani takie konto posiadać dla celów rozliczeń za wystawiane faktury VAT.

#6 Guest_KK

Guest_KK
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2019 - 15:04

Firma Pirxon wypuściła wczoraj ciekawe rozwiązanie dostępne za DARMO o nazwie Robot WhiteList Checker. Jest to taki cyfrowy pomocnik który pozwala sprawdzić kontrahentów automatycznie tzn. wysyła się do niego e-mail z plikiem excel w który wrzuca się pary NIP i Numer Rachunku a on po chwili odsyła zweryfikowany plik ze statusem każdego kontrahenta. Polecam to rozwiązanie wszystkim którzy chcą w łatwy i sprytny sposób zweryfikować większą liczbę kontrahentów używając do tego zwykłego konta email. Narzędzie znajdziecie na stronie pirxonrobot. com

#7 Guest_NIPReporter

Guest_NIPReporter
  • Goście

Napisano 08 październik 2019 - 13:06

u nas można sprawdzić wszystkich kontrahentów za pomocą jednego kliknięcia - sprawdź nasz program: nipreporter.pl

#8 Guest_Evoqai, e-Biała Lista

Guest_Evoqai, e-Biała Lista
  • Goście

Napisano 18 październik 2019 - 14:34

Firma Evoqai stworzyła darmowe narzędzie do weryfikacji kontrahentów na Białej Liście podatników VAT. Wystarczy wczytać plik z transakcjami, który wysyłasz do banku i po chwili otrzymujesz raport z weryfikacji na maila. e-bialalistapodatnikow.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych