Skocz do zawartości

Premia za 2018 rok A zwolnienie lekarskie na ciąże

Ciąża L4 Zwolnienie Premia Wynagrodzenie

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Ania123

Guest_Ania123
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2019 - 16:37

Dzień dobry,
Zaszłam w ciążę i w związku że złym samopoczuciem jestem na zwolnieniu. Zwolnienie na ciążę otrzymałam na niecały miesiąc, obecnie jest 3 dzień zwolnienia.
Okazało się, że w mojej firmie przyznane są premie za rok 2018 (cały dobrze i rzetelnie rpzepracowany), ale nie należą się osobom przebywającym na długotrwałych zwolnieniach w tym związanych z macierzyństwem. Czy takie postępowanie pracodawcy jest zgodne z prawem? Czy nie jestem dyskryminowana że względu na to, że zaszłam w ciążę chociaż poprzedni rok przepracowalam z bardzo dobrymi wynikami?

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13461 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 09 wrzesień 2019 - 20:37

A w jaki sposób to się okazało ? Przecież premie są za ubiegły rok, co ma do nich twoja obecna niezdolność do pracy ? Czy sposób naliczenia premii jest zawarty w regulaminie wynagradzania ?

#3 Guest_Ania123

Guest_Ania123
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2019 - 07:11

Premia

#4 Guest_Ania123

Guest_Ania123
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2019 - 07:13

Nie mam dostępu do regulaminu, ale porostu wszystkie premie uznają za uznaniowe. Tylko dlaczego nie uznają mojej pracy w 2018 roku, skoro miałam najlepsze wyniki w pracy? Sama nie wiem jak to ugryźć, ale czuje się nieoceniona ,a wręcz ukarana za ciążę.

#5 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19145 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 10 wrzesień 2019 - 08:48

Najpierw postaraj się o dostęp do Regulaminu, może ten zapis dotyczy sytuacji, gdzie ktoś przebywał na zwolnieniu w 2018

#6 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13461 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 10 wrzesień 2019 - 21:03

"Tylko dlaczego nie uznają mojej pracy w 2018 roku, skoro miałam najlepsze wyniki w pracy?"

To pytanie nie do forum, lecz do twojego pracodawcy, nie uważasz ?

Nie odpowiedziałaś na pytanie w jaki sposób okazało się to co napisałaś o premii. 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Ciąża, L4, Zwolnienie, Premia, Wynagrodzenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych