Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podatkowe aspekty działu spadku


wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy
  • 197989 postów

Napisano 07 wrzesień 2019 - 21:38

Polskie prawo spadkowe jest dość skomplikowane. Dodatkowo w większości przypadków, do spadkobrania dochodzi na postawie przepisów ustawy, ponieważ zmarły nie zostawia testamentu. Niejednokrotnie do spadku powołanych jest więcej spadkobierców, niż jeden. W takim wypadku, jeżeli spadek przypada kilku spadkobiercom, następuje tak zwana „wspólność majątku spadkowego”. Stosuje się do niej zasady i przepisy o współwłasności w częściach ułamkowych, z odpowiednimi różnicami wynikającymi z prawa spadkowego. W dużym uproszczeniu polega ona jednak na tym, że spadkobiercy nabywają prawa do określonych nieruchomości, czy przedmiotów wspólnie – co do każdej rzeczy, stając się przymusowymi współwłaścicielami każdej z nich.

Powrót do artykułu: Podatkowe aspekty działu spadku

#2 Guest_Wolka

Guest_Wolka
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2019 - 21:38

Polecam najpierw sprawdzić co się otrzyma w spadku, długi, nieruchomości i wiele innych, pewne źródło informacji to www.jakispadek.pl

#3 Tomasz2

Tomasz2

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 46 postów

Napisano 20 wrzesień 2019 - 16:09

Jeśli macie problemy ze spadkiem, to raczej sami, nawet po przeczytaniu różnych artykułów nie będziecie w stanie sobie poradzić. Prawo spadkowe w Polsce jest bowiem dość mocno skomplikowane. Dlatego najlepiej skorzystać z pomocy prawnika  w tym temacie. Ja polecam adwokata Pawła Odoleckiego http://adwokatodolecki.elk.pl/- który zajmuje się prawem spadkowym i ma w tej tematyce dużą wiedzę i doświadczenie.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych