Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tygodniowy czas pracy

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516271 postów

Napisano 03 wrzesień 2019 - 08:23

Norma czasu pracy to maksymalna liczba godzin, jaką pracownik może przepracować w jednej dobie lub w tygodniu pracy. Norma tygodniowa to jednocześnie godziny (przeciętnie 40 godzin tygodniowo w okresie rozliczeniowym) i dni (przeciętnie pięć dni tygodniowo w okresie rozliczeniowym).

Powrót do artykułu: Tygodniowy czas pracy

#2 Guest_Jsz

Guest_Jsz
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2019 - 08:23

Witam mam jedno pytanie czy praca 6 dni po 10 h będzie zgodna z prawem ? Chcą wprowadzić taki system u mnie w firmie i jestem ciekaw jak zamierzają to rozwiązać

#3 Guest_Dorota

Guest_Dorota
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2019 - 08:40

To zależy jaki okres rozliczeniowy ma firma i czy w innym terminie (w ramach okresu rozliczeniowego) pracować będziecie odpowiednio krócej

#4 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2019 - 15:19

Czy przeciętny pięciotygodniowy tydzień pracy może być rozłożony w następujący sposób? Praca poniedziałek - czwartek piątek wolny i sobota w pracy?

#5 Guest_Tomasz

Guest_Tomasz
  • Goście

Napisano 12 listopad 2019 - 15:43

Witam. Pracuje w firmie zajmującej się serwisem maszyn w kopalniach. Posiadam umowę o pracę w systemie 8g oraz umowę używania samochodu prywatnego do celów służbowych. Wyjazd z domu o 5.00 dojazd na miejsce o 5.30. Gotowość wykonywania pracy o 5.45 zakończenie pracy o 13.30. Wyjazd powrotny 13.50. Zakończenie jazdy o 14.20. Czy przysługują mi godziny nadliczbowe za kierowanie pojazdem?

#6 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 17 listopad 2019 - 07:33

Witam, Mam pytanie dotyczące pracy w ciąży. Dokładnie 23.11 odrabiamy wolną wigilię, która jest za miesiąc czyli 6 dni. Jak u kobiety w ciąży są rozliczane takie zamiany ? Praca typowo 8 godzinna.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych