Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawet jedna godzina pracy w niedzielę uprawnia do całego dnia wolnego

wróć do serwisu Kadry 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516242 postów

Napisano 01 wrzesień 2019 - 21:12

Przepisy kodeksu pracy ograniczają możliwość wykonywania pracy w niedziele i święta. Jeżeli jednak pracownik musi w takie dni pracować, za ten czas przysługuje mu inny dzień wolny od pracy albo dodatek do wynagrodzenia.

Powrót do artykułu: Nawet jedna godzina pracy w niedzielę uprawnia do całego dnia wolnego

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2019 - 21:12

Czy powinno się odrabiać dodatkowy dzień pomiędzy świętem w tygodniu a weekendem jakim jest piątek np. przez 2 dni dodatkowe godziny po 4 godziny bezpłatnie ?

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2019 - 06:09

Czy powinno się odrabiać dodatkowy dzień pomiędzy świętem w tygodniu a weekendem jakim jest piątek np. przez 2 dni dodatkowe godziny po 4 godziny bezpłatnie ?

To jest normalny dzień pracy - albo odrabiasz, albo bierzesz urlop.

Pracujesz wg grafiku czy masz stały rozkład czasu pracy? Zapłacili ci za mniej godzin niż wynikało z normy miesięcznej?

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2019 - 11:20

Witam źle się określiłem jeszcze raz wątek odrabiania dodatkowego dnia w tygodniu jakim jest piątek ,ale chodziło mi o odrabianie nocą tych dodatkowych 4 godzin przez 2 dni i z tego co wiem nie będą zapłaconę godziny nocne jak jest w umowie zawarte?

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 październik 2019 - 14:49

Cześć, A jak pracowałem w niedziele od 22:00 - do 15:30 w poniedziałek to przysługuje mi 200 % również w godzinach nadliczbowych ?>

#6 coli

coli

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 634 postów

Napisano 22 październik 2019 - 18:38

KP nie przewiduje dodatku 200%

#7 Guest_Beataa

Guest_Beataa
  • Goście

Napisano 02 listopad 2019 - 18:21

A co w takiej sytuacji... jestem zatrudniona na pół etatu, ale pracę wykonuję wyłacznie w weekendy (cały etat pracuje przez cały tydzień, pół-etatowcy wyłacznie w weekendy). 1 listopada można było zapisać się na nadgodziny (bo to podobno sie oplaca). Ale jak sie okazało, pracujac na pół etatu nie należy mi sie żaden dodatek, zatem pracując w święto państwowe zostanie mi zaplacone jak za normalny dzień. Czy to jest zgodne z kodeksem? Czytałam sporo o pracy w świeta i niedziele, ale nigdzie nikt nie wspominał o sytuacji podobnej do mojej (pół etatu). Będę bardzo wdzieczna za pomoc ;)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych