Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wniosek o 500 plus bez konieczności dostarczania orzeczenia o rozwodzie


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy forów
  • 671913 postów

Napisano 30 sierpień 2019 - 10:28

Składając wniosek, rodzic nie musi dostarczać orzeczenia o rozwodzie, separacji, sposobie wychowywania władzy rodzicielskiej, miejscu zamieszkania dziecka czy stanowieniu opieki naprzemiennej. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podkreśla, że program w nowej formule oznacza mniej obciążeń biurokratycznych dla wnioskodawców.

Powrót do artykułu: Wniosek o 500 plus bez konieczności dostarczania orzeczenia o rozwodzie

#2 Guest_Wrocławianin

Guest_Wrocławianin
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2019 - 10:28

W przypadku rozwodu MOPS zażądał orzeczenia sądu o opiece naprzemiennej którego nie posiadam i która nie jest nawet zdefiniowana prawnie. Dlaczego więc wymaga sie takiego dokumentu. Moje oświadczenia o opiece naprzemiennej i prosby o ew. wywiad srodowiskowy nie pomogly. Co zrobic?

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2019 - 10:52

Opieka naprzemienna nie jest zdefiniowana w kodeksie rodzinnym, ale często jest orzekana przez sąd, może być pisemnym porozumieniem (umową) pomiędzy rodzicami.

Oświadczenie jest niewystarczające, bo MOPSy mają obowiązek ustalić jak wygląda faktyczne sprawowanie opieki, od którego jest uzależnione prawo do świadczenia, poza tym prawo do żądania przez MOPS udokumentowania (nie oświadczenia) opieki naprzemiennej usankcjonował NSA - nie musi być to wyrok, może to być umowa pomiędzy rodzicami.

 #4 Guest_Domino

Guest_Domino
  • Goście

Napisano 23 październik 2019 - 08:03

MOPS zażądał ode mnie odpisu wyroku rozwodowego chociaż były mąż nie jest ojcem tych dzieci, poza tym nie żyje. Ich ojciec zresztą też zmarł. To jakiś absurd!Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych