Skocz do zawartości


Zdjęcie

Opieka nad dzieckiem zdrowym 2019 – 2 dni albo 16 godzin


wróć do serwisu Kadry 26 odpowiedzi w tym temacie

#21 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19834 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 07 styczeń 2020 - 12:09

Urlop to przerywa chorobą, a nie opieka z art.188

#22 Guest_Leszek

Guest_Leszek
  • Goście

Napisano 10 luty 2020 - 20:33

Dzień dobry,

 

jak się sprawa ma w systemie dwunastogodzinnym? Czy wówczas jest to przeliczane ekwiwalentnie do 16h, czy są to 2 dni?



#23 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 luty 2020 - 07:21

Czy wówczas jest to przeliczane ekwiwalentnie do 16h, czy są to 2 dni?

 


2 dni.



#24 Guest_pracownik skołowany

Guest_pracownik skołowany
  • Goście

Napisano 24 luty 2020 - 10:14

witam mam pytanie bo są rozbieżności w tym artykule piszecie Państwo tak:"Z prawa do dni wolnych na opiekę nad dzieckiem może skorzystać tylko jeden z rodziców lub opiekunów dziecka. Zatem rodzice lub opiekunowie muszą dokonać wyboru, które z nich będzie korzystało ze zwolnienia." A potem ..."Dopuszczalne jest podzielenie się tym uprawnieniem w taki sposób, że każde z rodziców wykorzysta po jednym dniu na opiekę..."to w końcu jak...??????

#25 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19834 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 24 luty 2020 - 10:37

Właśnie tak, że albo jedno 2 dni, albo obydwoje po 1 dniu.

#26 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 marzec 2020 - 08:04

Czy można skorzystać z opieki, jeśli dziecko skończyło 14 lat 27 lutego ,a jeszcze nie wykorzystano ten urlop.

#27 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 marzec 2020 - 08:09

Właśnie tak, że albo jedno 2 dni, albo obydwoje po 1 dniu.

 

 

Art. 1891 kp - jeżeli oboje rodzice są zatrudnieni z uprawnień określonych w art. 188 może korzystać tylko jedno z rodziców. (nauczysz się wreszcie tego kiedyś?)

 

 

 

 

Czy można skorzystać z opieki, jeśli dziecko skończyło 14 lat 27 lutego ,a jeszcze nie wykorzystano ten urlop.

 

Nie można, bo uprawnienie z dniem urodzin wygasło.





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych