Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mandat pytanie

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 mariuszpl88

mariuszpl88

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 27 sierpień 2019 - 19:14

W czerwcu byłem z rodzicami w Polsce, w tym czasie wynajelismy samochód z firmy która się takimi rzeczami zajmuje. Ja nie mieszkam w Polsce 17 lat nigdy nie miałem dowodu osobistego i prawa jazdy polskiego, więc samochód wynajety został na mojego tatę. Dwa tygodnie po powrocie dowiedziałem się że przyszedł mandat, problem w tym że mandat jest na moje imię i nazwisko nie taty. Mam kopie umowy i okazało się że firma gdzie był wynajęty samochód popełniła błąd. Wpisali moje imię i nazwisko na umowie a dane takie jak pesel i numer paszportu wpisali mojego taty. Moje pytanie jest następujące z kim powinienem się skontaktować żeby to zostało wyjaśnione. Chciałbym żeby mandat został wydany jeszcze raz na poprawne imię i nazwisko. Dziękuję

#2 Marecki0572

Marecki0572

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 03 październik 2019 - 10:23

Czy Twój tato był czy zawieraniu umowy?
Bo podpisać powinien Twój tato jeżeli na niego miał być wynajmowany samochód. Możesz nie przyjąć mandatu tylko nie wiem czy chcesz później chodzić po sądach. Możesz też spróbować poprosić o sprawdzenie poprawności danych na mandacie. Jeżeli przyszedł mandat na Ciebie jak już wróciłeś do Polski to prawdopodobnie za granicą był odcinkowy pomiar prędkości. Zdjęcie prawdopodobnie uchwycić Twojego tatę. Firma powinna przy zawieraniu umowy sprawdzić poprawność danych na umowie.

#3 agus123

agus123

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 09 październik 2019 - 02:13

Jeżeli chodzi o płacenie mandatów, to jak to u Was wygląd? Ja szczerze mówiąc kiedy kompletnie olewałam sprawę, teraz bardziej się z tym liczę i zazwyczaj płacę w terminach. Jest taka strona https://zaplacmandat.pl, tam można zapłacić mandat w 30 sekund, wypełnia się wniosek i potwierdza płatności i ty;e; 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych