Skocz do zawartości

Zdjęcie

99% ustawowej bonifikaty od opłaty przekształceniowej

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102656 postów

Napisano 27 sierpień 2019 - 12:43

13 czerwca 2019 r. Sejm przyjął poprawki Senatu do nowelizacji ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości oraz niektórych innych ustaw. Ważne zmiany przyspieszą uwłaszczenie (tj. przekształcenie użytkowania wieczystego we własność). Nowa, ustawowa 99% bonifikata od jednorazowej opłaty przekształceniowej będzie stanowiła znaczna ulgę przy przekształceniu użytkowania wieczystego dla wrażliwych społecznie grup (rodzin wielodzietnych, osób z niepełnosprawnościami, kombatantów). Przyjazne procedury ułatwią skorzystanie z bonifikat niezależnie od terminu wydania zaświadczenia o przekształceniu. Przedsiębiorcy zostaną uchronieni przed rygorem pomocy publicznej. Ustawa trafi teraz do Prezydenta RP.

Powrót do artykułu: 99% ustawowej bonifikaty od opłaty przekształceniowej

#2 Guest_Jerzy

Guest_Jerzy
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2019 - 12:43

Dzień dobry, Jestem w sytuacji, w której jestem członkiem rodziny wielodzietnej oraz właścicielem lokalu mieszkalnego służącego wyłącznie zaspokajaniu moich potrzeb mieszkaniowych. Na gruncie, na którym znajduje się mój lokal mieszkaniowy znajduje się także garaż wielostanowiskowy, w którym posiadam udział związany z nabyciem miejsca postojowego. Garaż wielostanowiskowy objęty jest osobną księgą wieczystą w stosunku do lokalu mieszkalnego. Prawo użytkowania wieczystego dla gruntu pod garażem wielostanowiskowym również ulegnie przekształceniu w prawo własności. Miasto, w którym zamieszkuje, podjęło uchwałę o bonifikacie, ale dla gruntów na których posadowione są budynki mieszkalne jednorodzinne lub lokale mieszkalne wyłączając przy tym garaże i miejsca postojowe. Bonifikata 99% wynikająca z nowelizacji ustawy jest niezależna od uchwał podjętych przez samorządy. Nowelizacja mówi o warunku, w którym z bonifikaty mogą skorzystać osoby "będące właścicielami budynków mieszkalnych jednorodzinnych lub lokali mieszkalnych służących wyłącznie zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych tych osób", ale nie mówi o ograniczeniu wskazującym na to, że bonifikata może dotyczyć tylko wymienionych lokali służących zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych. Stanowisko Wydziału Nieruchomości w mieście, w którym zamieszkuje jest takie, że bonifikata będąca przedmiotem nowelizacji nie może być zastosowana dla gruntu, na którym posadowione jest moje miejsce postojowe. Moim zdaniem taka interpretacja Urzędu Miasta nie wynika wprost z Ustawy - czy stanowisko Urzędu Miasta jest właściwe?

#3 Guest_Amex

Guest_Amex
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2019 - 09:12

„NAJEMCY” Dobrochna Biela – w popularnych księgarniach: bonito.pl, matras.pl

#4 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2019 - 18:30

Czy posiadając dwa mieszkania (nie jest żadne wynajmowane) należy się ulga 99% z tytułu posiadania stopnia niepełnosprawności dla obu mieszkań?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych