Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odprawa emerytalna


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ewa_35

Ewa_35

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 26 sierpień 2019 - 08:27

Pan odchodzi 29 sierpnia na emeryturę. Czy można mu wypłacić odprawę 28 w dniu wypłaty?

#2 techniart

techniart

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 09 październik 2019 - 13:18

Pan odchodzi 29 sierpnia na emeryturę. Czy można mu wypłacić odprawę 28 w dniu wypłaty?

podłączam się do pytania



#3 Guest_Angelika

Guest_Angelika
  • Goście

Napisano 11 październik 2019 - 12:13

Przepis art. 92 kodeksu pracy nie wskazuje wprost terminu wypłaty odprawy, aczkolwiek przyjmuje się, że dniem wypłaty jest dzień, w którym następuje rozwiązanie stosunku pracy. Sąd Najwyższy w jednym ze swoich wyroków wskazał, iż "Roszczenie o zapłatę odprawy emerytalnej jest wymagalne od dnia rozwiązania stosunku pracy (...)".

Ja wypłaciłabym 29, nie 28.



#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 październik 2019 - 13:19

Sąd Najwyższy w jednym ze swoich wyroków wskazał, iż "Roszczenie o zapłatę odprawy emerytalnej jest wymagalne od dnia rozwiązania stosunku pracy (...)".

Ja wypłaciłabym 29, nie 28.

 


Nie cytuj czegoś, czego chyba do końca nie rozumiesz.

Roszczenie staje się wymagalne w dniu rozwiązania stosunku pracy i od kolejnego dnia powinno się naliczać odsetki, natomiast nie ma przeszkód, żeby świadczenie wypłacić wcześniej, jeżeli tak termin wypłaty wypada.





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy