Skocz do zawartości

Zdjęcie

Biała lista podatników VAT - nowe narzędzie do kwestionowania kosztów podatkowych

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 197926 postów

Napisano 25 sierpień 2019 - 14:38

W Sejmie trwają prace nad wprowadzeniem długo oczekiwanego wykazu czynnych podatników VAT – tzw. białej listy podatników VAT. W dniu 11 kwietnia 2019 r. odbyło się drugie czytanie projektu nowelizacji ustawy o VAT, która miała obowiązywać już od połowy ubiegłego roku. Sam projekt nowelizacji pojawił się 20 września 2017 roku i od tamtego czasu uległ niewielkim modyfikacjom.

Powrót do artykułu: Biała lista podatników VAT - nowe narzędzie do kwestionowania kosztów podatkowych

#2 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2019 - 14:38

Wszyscy opisują tylko w teorii co i jak trzeba zrobić, ale ja się pytam jak będzie wyglądała praktyka? Jak przy realizowaniu płatności sensownie zweryfikować 100 czy 1000 kont kontrahentów na które chcę wysłać przelew? Nic na ten temat nie piszecie! Jedyne co udało mi się znaleźć w sieci odnośnie obsługi białej listy podatników VAT: nip24.pl/biala-lista-podatnikow-vat-sprawdzanie-rachunkow-bankowych-api-biblioteki-aplikacje/ To jest oferta prywatnej firmy, a jakie narzędzia udostępnia ministerstwo?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych