Skocz do zawartości

Zdjęcie

ochrona danych osobowych

odpis opinii kominiarskiej

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 logitech

logitech

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 24 sierpień 2019 - 11:49

Witam 

Zwróciłam się do Właściciela zakładu Kominiarskiego o który wydał  pozytywną opinie kominiarska  o odpis - ksero  takiej opinii  ponieważ chciałam zwrócić się do Izby kominiarskiej ze skarga na niewłaściwe zamontowanie nasady kominowej która jest uciążliwa - emisja spalin wypełnia moje mieszkanie.

Właściciel powołując  się  na przepisy RODO  w odpowiedzi na moje pismo  nie udzielił mi takiego takiego odpisu wydanej opinii kominiarskiej. 

Czy Właściciel zakładu kominiarskiego  miał prawo odmówić mi takiego odpisu opinii?

Ja w swoim pismie powołałam sie na zapis prawny  tj. .Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej ( Dz.U. 2001 nr 112 poz. 1198 który został opracowany na podstawie t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1429. ) 

Dostałam odpowiedz ze w/w  przepis nie dotyczy Jego ponieważ jest zakładem prywatnym  a taka  opinia nie jest to informacja publiczna.

Ponieważ właściciel zakładu komisarskiego jest osoba publiczną ( strona zakładu na internecie ) , właściciel zakładu który wytwarza szkodliwa emisje spalin tez jest publiczny w sensie ze posiadają na internecie swoja stronę i sklep .

Uważam ze w takim odpisie opinii nawet nie muszą być podane dane osobowe a wystarczy ze będzie podane na czyj wniosek w formie właściciel bez podawania innych danych osobowych .

Ciekawa jestem Waszych opinii na w/w temat 

Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych