Skocz do zawartości

Zwolnienie z obowiązku świadczenia - druga umowa w trakcie, a wymiar urlopu.

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Wiglus

Guest_Wiglus
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2019 - 19:29

Witam.

Wypowiedziałem umowę o pracę z dn. 01.07.2019 u pracodawcy "A", który to niezwłocznie zwolnił mnie z obowiązku świadczenia pracy, nie wysyłając na urlop. Mam zległy (10 dni) z 2018 plus proporcjonalny z 2019.

07.08.2019 podpisałem umowę o pracę z pracodawcą "B". 

Jak wygląda kwestia mojego urlopu? Co w sytuacji chęci wzięcia dnia wolnego (urlopu) u "B"? Świadectwo od "A" dostanę dopiero po upływie wypowiedzenia, więc jak to będzie rozliczane?

Będę wdzięczny za wyjaśnienie.

Pozdrawiam.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2019 - 12:04

Ze względu na równoległe zatrudnienie pracodawca B nalicza urlop proporcjonalnie do okresu zatrudnienia, bez rozliczania urlopu od pracodawcy A. Dla równoległego zatrudnienia i związanego z tym sposobu naliczania wymiaru urlopu, zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy jest bez znaczenia.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2019 - 10:26

Ze względu na równoległe zatrudnienie pracodawca B nalicza urlop proporcjonalnie do okresu zatrudnienia, bez rozliczania urlopu od pracodawcy A. Dla równoległego zatrudnienia i związanego z tym sposobu naliczania wymiaru urlopu, zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy jest bez znaczenia.

Czyli oznacza to, ze nabywam prawo do urlopu ze względu na obie umowy i - de facto - urlop mi sie nalicza podwójnie w okresie pokrywania się umów?

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18893 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 24 sierpień 2019 - 13:40

Tak

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2019 - 16:01

Tak

Dziękuje wszytkim za pomoc.

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18893 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 27 sierpień 2019 - 15:20

Proszę.
Jest to tzw. zatrudnienie " na zakładkę" i urlop należy się u obydwu pracodawców.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych