Skocz do zawartości

Zdjęcie

Egzamin ósmoklasisty 2019, 2020, 2021

wróć do serwisu Sektor Publiczny 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Samorząd

Admin Samorząd

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 32713 postów

Napisano 19 sierpień 2019 - 14:17

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała informacje dotyczące egzaminu ósmoklasisty. W latach 2019–2021 ósmoklasiści przystąpią do egzaminu z trzech przedmiotów obowiązkowych, tj.: języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego - angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego, ukraińskiego lub włoskiego. Uczniowie mogą wybrać tylko ten język, którego uczą się w szkole w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych. Najbliższy egzamin zacznie się 15 kwietnia i potrwa do 17 kwietnia 2019 r.

Powrót do artykułu: Egzamin ósmoklasisty 2019, 2020, 2021

#2 Guest_nowoczesnytata

Guest_nowoczesnytata
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2019 - 14:17

Ja w zakresie materiału i pomocy zdałem się na testy online, które można wielokrotnie powtarzać. Znalazłem ostatnio egzamin-8klasa.pl, który posiada ćwiczenia przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego i matematyki. Mi się podoba, synowi kolegi również :)

#3 LucekM

LucekM

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 sierpień 2019 - 13:01

Z tymi egzaminami sytuacja jest niestety raczej kiepska, nie znam danych dla gimnazjalnych, czy teraz już tylko po podstawówce, ale matury ze średnimi wynikami rzędu 45% z przedmiotów powinny spowodować zdecydowaną reakcję. To przeca znaczy, że średnio absolwenci więcej mają dziur niż wiedzy i te 30% powinno być do 51% podniesione.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych