Skocz do zawartości

Zmiana właściciela a umowa najmu lokalu mieszk z obecnymi lokatorami

Zmiana właściciela mieszkania Ustalenie godziny zdania mies Zawiadomienie najemcy

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Jadwiga

Guest_Jadwiga
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2019 - 14:15

Witam serdecznie.
Moje 1 pytanie odnosi się do formy sposobu zawiadomienia lokatorów lokalu mieszkalnego (umowa na czas określony) o zmianie właściciela mieszkania. Otóż umówiłam się z lokatorką o przekazaniu " zawiadomienia dot. zmiany właściciela mieszkania) chciałam aby podpisała, że otrzymała informacje. Jednakże stwierdziła że nie bedzie podpisywać i nie zbędny jest aneks do umowy,na który z góry nie wyraza zgody i chcę wypowiedziec umowę. Czy wystarczy w takim przypadku wysłać jej listem poleconym za potwierdzeniem odbioru zawiadomienie o zmianie własciciela z nr konta na które mają wpłacać czynsz? Co kiedy złośliwie nie odbierze listu?
2 pytanie. Jak wyegzekwować godzinę zdania lokalu. Lolatorzy stwierdzili że odpowiada im godzina od 20 do 24. Dla mnie te godziny są nie do przyjęcia zwlaszcza że od 1-go mam nowych lokatorów i trzeba mieszkanie przygotować.

#2 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2019 - 20:10

Zmiana właściciela lokalu niczego nie zmienia jeśli chodzi o najemcę, nie musi być żadnego aneksu. Najemca NIE musi wyrazić zatem na niego zgody a umowę może wypowiedzieć zgodnie z zapisami w umowie, a nie dlatego, że nie chce aneksu. Wyślij listem poleconym zawiadomienie. Jeśli nie ma zapisów w umowie to lokal może Ci najemca oddać w ostatnim dniu najmu w godzinach jakich się umówicie. Nie wyegzekwujesz prawnie godziny, która akurat Tobie pasuje a im nie. To, że akurat nowych najemców masz "na zakładkę" to raczej Twój problem.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych