Skocz do zawartości

Jaka stawka vat - klient w DE i dostawa w DE, fv z PL

vat niemcy faktura

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Arek

Guest_Arek
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2019 - 17:01

Dzień dobry,

Mam klienta z Niemiec. Towar wysyła bezpośrednio producent też z Niemiec do klienta z Niemiec. Producent wystawia mi fakturę z 19% vatem niemieckim. Towar nie opuszcza Niemiec, a ja w Polsce otrzymuję tylko fakturę.

Z jaką stawką mam wystawić fakturę niemieckiemu klientowi? Odwrotne obciążenie czy 0%?

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13466 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 14 sierpień 2019 - 19:42

Z taką jaka obowiązuje w DE, bo tam sprzedajesz towar i tam powinieneś być zarejestrowany do VAT.

#3 Guest_Arkadiusz

Guest_Arkadiusz
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2019 - 13:04

To tylko 1 klient, nie opłaca mi się. 

Znalazłem artykuł Czy-i-jak-rozliczyc-zakup-i-sprzedaz-towarow-dokonane-w-innym-kraju-UE

Spółka sprzedaje towar czeskiemu podatnikowi VAT. W takiej sytuacji polski podatnik dokumentuje dostawę fakturą uproszczoną (dostawa poza terytorium Polski) i wykazuje ją w deklaracji VAT-715 w pozycji 11 „Dostawa towarów oraz świadczenie usług poza terytorium kraju”. Faktura powinna mieć dopisek „odwrotne obciążenie”. Sprzedaż ta podlega opodatkowaniu na terytorium Czech, więc obowiązek opodatkowania ciąży na podatniku czeskim. Rozliczy on podatek w ramach procedury odwrotnego obciążenia, w której podatnikiem jest nabywca.

Dokumentem wymaganym do transakcji jest faktura uproszczona dokumentująca sprzedaż poza terytorium kraju z dopiskiem „odwrotne obciążenie”.

Wariant 1, daje możliwość wystawienia faktury z odwrotnym obciążeniem. Tak nie można?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: vat, niemcy faktura

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych