Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy wykaz podatników VAT (tzw. biała lista) - jak sprawdzić kontrahenta

wróć do serwisu Księgowość 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 197874 postów

Napisano 14 sierpień 2019 - 10:59

Od 1 września 2019 r. zacznie funkcjonować tzw. biała lista podatników VAT, czyli wykaz informacji o podatnikach podatku VAT (czynnych, podmiotów wykreślonych z rejestru podatników VAT i tych, którym odmówiono rejestracji). Wykaz ten pomoże przedsiębiorcom skutecznie i szybko weryfikować kontrahentów. Ważną informacją, którą będzie można sprawdzić w tym wykazie będzie też numer rachunku bankowego kontrahenta (podatnika VAT).

Powrót do artykułu: Nowy wykaz podatników VAT (tzw. biała lista) - jak sprawdzić kontrahenta

#2 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2019 - 10:59

uwaga co tydzień jakieś zmiany

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2019 - 13:17

Najlepiej nie prowadzić własnej działalności

#4 Guest_Gość1

Guest_Gość1
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2019 - 14:32

Najlepiej nie prowadzić własnej działalności

Smutne, ale prawdziwe - kłody pod nogi na każdym kroku.

#5 Guest_DM

Guest_DM
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2019 - 21:47

Jak te zmiany mają się do RODO?

#6 Guest_olo

Guest_olo
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2019 - 15:03

Czy ich już pop..... do końca? Robiąc kilkadziesiąt przelewów dziennie mam sprawdzać każdy rachunek? Kto za to zapłaci, za stracony czas? Tych pisiurów to się powinno wszystkich pod płot i kula w ten durny łeb.

#7 Guest_Marian

Guest_Marian
  • Goście

Napisano dziś, 12:42

Wszyscy opisują tylko w teorii co i jak trzeba zrobić, ale ja się pytam jak bedzie wyglądała praktyka? Jak przy realizowaniu płatności sensownie zweryfikować 100 czy 1000 kont kontrahentów na które chcę wysłać przelew? Nic na ten temat nie piszecie! Jedyne co udało mi się znaleźć w sieci: www.nip24.pl To jest oferta prywatnej firmy, a jakie narzędzia udostępnia ministerstwo?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych