Skocz do zawartości

VAT dla batonów proteinowych

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2019 - 16:10

Otwieram firmę, która będzie produkowała batony proteinowe. produkcja polega na zmieszaniu suchych produktów, uformowaniu z nich batonów i zapakowaniu (nie występuje opieczenie). Niestety nie mogę sobie poradzić z prawidłowym określeniem stawki VAT jaką powinny być objęte batony. Występują one w trzech wariantach. W pierwszym występuje kakao w ilości ok. 3% całej masy, w drugim i trzecim kakao nie ma. Batony nie zawierają konserwantów a ich termin przydatności do spożycia to ok 3 tygodnie.

Dokładny skład batona z kakao:

płatki owsiane, daktyle suszone, orzechy ziemne prażone, koncentrat białka, kakao, mleko, aromat spożywczy.

W drugiej wersji nie ma kakao a są wiórki kokosowe, w trzeciej jest tylko białko o smaku truskawkowym i aromat truskawkowy

Z góry dziękuję za pomoc

#2 Kinga J.

Kinga J.

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 17 wrzesień 2019 - 18:22

Otwieram firmę, która będzie produkowała batony proteinowe. produkcja polega na zmieszaniu suchych produktów, uformowaniu z nich batonów i zapakowaniu (nie występuje opieczenie). Niestety nie mogę sobie poradzić z prawidłowym określeniem stawki VAT jaką powinny być objęte batony. Występują one w trzech wariantach. W pierwszym występuje kakao w ilości ok. 3% całej masy, w drugim i trzecim kakao nie ma. Batony nie zawierają konserwantów a ich termin przydatności do spożycia to ok 3 tygodnie.

Dokładny skład batona z kakao:

płatki owsiane, daktyle suszone, orzechy ziemne prażone, koncentrat białka, kakao, mleko, aromat spożywczy.

W drugiej wersji nie ma kakao a są wiórki kokosowe, w trzeciej jest tylko białko o smaku truskawkowym i aromat truskawkowy

Z góry dziękuję za pomoc

W takiej sytuacji z doświadczenia mogę doradzić aby zgłosić się do Urzędu Statystycznego w Łodzi i ustalić PKWiU i na jego podstawie ustalić stawkę VAT lub poczekać do listopada aż wejdzie w życie Wiążąca Informacja Stawkowa i z niej skorzystać wówczas będzie ona chronić w trakcie kontroli podatkowej i gwarantować prawidłową stawkę VAT. O WIS dużo dowiedziałam się z artykułu: https://poradnikprze...k-ja-sporzadzic

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy