Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kasy fiskalne w formie oprogramowania od 2020 roku


wróć do serwisu Księgowość 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

  Zaawansowany użytkownik

 • Administratorzy
 • 198554 postów

Napisano 13 sierpień 2019 - 15:55

12 sierpnia 2019 r. opublikowany został projekt rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie kas rejestrujących mających postać oprogramowania (tzw. wirtualnych kas fiskalnych). Projekt zawiera przepisy wykonawcze, pozwalające na wprowadzenie możliwości stosowania przez podatników VAT (zarówno czynnych, jak i zwolnionych) kas rejestrujących mających postać oprogramowania. Projekt rozporządzenia określa również wymagania techniczne dla kas mających postać oprogramowania oraz sposób ich używania. Rozporządzenie ma wejść w życie 1 stycznia 2020 r.

Powrót do artykułu: Kasy fiskalne w formie oprogramowania od 2020 roku

#2 Guest_wirtualny

Guest_wirtualny
 • Goście

Napisano 13 sierpień 2019 - 15:55

Czyli będzie można wywalić starą kasę i zainstalować sobie apkę na telefonie i urzędasom ch.. do tego. Można będzie mieć telefon w kieszeni a paragon wydawać jak klient się uprze. Swoją drogą jeśli można drukować paragony na zwykłej drukarce to zrobie sobie szablon w Wordzie i mogę wszystkim takie drukwoać, bo przecież i tak vatu od paragonu nie odczliają a ja zaoszczędze.

#3 Guest_podatnik

Guest_podatnik
 • Goście

Napisano 13 sierpień 2019 - 22:39

No to hulaj dusza piekła nie ma. Ale pięknie hi hi . Nie wiem gdzie tu sposób na lepsze wpływy podatków ale niektórym aż się oczy zaświecą jak będzie można rżnąć fiskusa. Ściagną psu łańcuch , założą nić na szyję i myślą że będzie długo taki głupi, i będzie przy tej budzie warował. he he pójdzie w pole.

#4 AlicjaM

AlicjaM

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 204 postów
 • LokalizacjaPoznań

Napisano 14 sierpień 2019 - 10:56

Zastanawiam się jak to wpłynie na przykład na takie osiedlowe targi albo przydrożne budki z owocami


Czysty Zysk - blog o sprzątaniu, organizacji domu i eko poradach.


#5 Guest_Katastrofa

Guest_Katastrofa
 • Goście

Napisano 14 sierpień 2019 - 15:38

Można będzie kombinować ile wlezie .

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
 • Goście

Napisano 11 wrzesień 2019 - 15:37

już widzę ten ból tyłka w elzabie... :)

#7 Guest_ZBranzy

Guest_ZBranzy
 • Goście

Napisano 20 wrzesień 2019 - 14:50

Co ludzie się tak podniecają. Jedyna różnica przy sprzedaży to taka, że nie trzeba będzie kupować drogich urządzeń fiskalnych w przypadku systemów sprzedażowych tylko tańsze programowe. Cała reszta pozostaje taka sama bo przecież dowód zakupu i tak trzeba będzie wystawić tylko w inny sposób. Kontrole nadal będą i jak ktoś nie wystawi dokumentu sprzedaży to nadal będzie kara.

Biorąc pod uwagę obecne systemy online można przypuszczać, że certyfikowane programy od razu będą przesyłać informacje o sprzedaży na odpowiednie serwery.#8 Guest_K.Olczak

Guest_K.Olczak
 • Goście

Napisano 26 wrzesień 2019 - 08:44

Warto korzystać z systemów, które ułatwiają wystawianie paragonów i faktur bezpośrednio z komputera. Ja używam firmao.pl/register , które na będzie dostosowane do nowych przepisów.

#9 Guest_kik

Guest_kik
 • Goście

Napisano 29 listopad 2019 - 13:47

PiSobolszewia lewacka przygotowuje grunt swoim następnym ministerialnym mafiom VATowskim. Tak zagmatwają sytuację ,że ich wykrycie będzie prawie niemożliwe.Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych