Skocz do zawartości

Bez podatku do 26 r.ż. a wynagrodzenie chorobowe

wynagrodzenie chorobowe bez PIT dla młodych wynagrodzenia składki ZUS podatek dchodowy

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Darianna

Guest_Darianna
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2019 - 11:33

Witam
Chciałam się zapytać, jak obliczyć wynagrodzenie dla pracownika, który ma mniej niż 26 lat i chce skorzystać ze zwolnienia od podatku, i miał w danym miesiącu 12 dni L-4 (będzie mu z tego przysługiwało wynagrodzenie chorobowe) ? Głównie chodzi mi o te wynagrodzenie chorobowe, bo zastanawiam się czy ma być opodatkowane i oskładkowane?

Bo z tego co wiem, to m.in. zasiłki (w tym zasiłek chorobowy) podlega opodatkowaniu w omawianym przypadku. A co z wynagrodzeniem chorobowym?

#2 Guest_Kinga

Guest_Kinga
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2019 - 13:42

Chorobowe tak samo jak zasiłek podlega opodatkowaniu.

#3 Guest_Darianna

Guest_Darianna
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2019 - 14:33

Znam już odpowiedź na pytanie..

Kinga, masz rację - wynagrodzenie chorobowe podlega opodatkowaniu, ale nie dotyczy to młodych pracowników, którzy korzystają ze zwolnienia z podatku.
W przypadku osób do 26 r.ż., którzy korzystają ze zwolnienia z podatku, wynagrodzenie chorobowe NIE PODLEGA opodatkowaniu. A to ze względu na to, że te wynagrodzenie jest - tak jak wynagrodzenia za pracę - przychodem ze stosunku pracy. A jako że wynagrodzenie za pracę jest zwolnione z opodatkowania, to i wynagrodzenie chorobowe również.

#4 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13517 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 07 sierpień 2019 - 21:21

to prawda 

#5 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8743 postów

Napisano 07 sierpień 2019 - 21:34

tylko zasiłki są opodatkowane

#6 doora

doora

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 672 postów

Napisano 09 sierpień 2019 - 12:59

dobrze wiedzieć, dzięki dziewczyny

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wynagrodzenie chorobowe, bez PIT dla młodych, wynagrodzenia, składki ZUS, podatek dchodowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych