Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wynagrodzenie pracownika podczas oczekiwania na specjalistyczne badania okresowe


wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy forów
  • 516510 postów

Napisano 06 sierpień 2019 - 18:56

Długoletni pracownik naszej firmy dostał skierowanie na badania okresowe. Podczas tych badań lekarz uznał, że trzeba przeprowadzić badania specjalistyczne. Bez tych badań nie może bowiem wydać żadnego orzeczenia (ani o zdolności, ani o niezdolności do pracy). Na zlecone badania do specjalisty pracownik musi czekać 2 miesiące, ponieważ wszystkie terminy są już zajęte. Jak potraktować tak długą nieobecność w zakładzie pracy? Czy należy się pracownikowi za ten czas wynagrodzenie?

Powrót do artykułu: Wynagrodzenie pracownika podczas oczekiwania na specjalistyczne badania okresowe

#2 Guest_Ndnfj

Guest_Ndnfj
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2019 - 18:56

Jeśli pracodawca czekał na ostatnią chwilę by pracownika wysłać na badania okresowe, ponadto zapewnia pracodawca współpracuje z jakąś firmą zewnętrzną (przychodnia, klinika) która takie badania wykonuje, to chyba pracodawca wie jakie tam są terminy do lekarzy medycyny pracy i innych specjalistów...

#3 Guest_Szefo

Guest_Szefo
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2019 - 12:09

Przykład jest raczej teoretyczny, bo trudno sobie wyobrazić, żeby pracodawca przez kilka miesięcy płacił pracownikowi za nic tylko z powodu, ze w jakiejś przychodni nie ma jakiegoś specjalisty. Załatwił by mu badania w innej przychodni.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych