Skocz do zawartości

Przejście z PKPiR na pełne księgi

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Kaja

Guest_Kaja
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2019 - 11:17

Witam,

Po 8 latach prowadzenia spółki przeszliśmy z PKPiR na pełne księgi (spółka jawna). Po sporządzeniu inwentarza okazało się, że mamy nadwyżkę 2 mln aktywów nad pasywami. Zastanawiam się z czego może wynikać aż tak duża nadwyżka (aktywa ok 5 mln, pasywa ok 3 mln). Tym bardziej, że mamy bardzo słabą płynność finansową i wychodzi że majątek mamy duży a kasy wystarcza jedynie na bieżące zobowiązania. Księgowa nie za bardzo potrafi mi to wytłumaczyć, twierdzi tylko że będzie to wisiało na kapitale właścicieli i możemy sobie to wypłacić tylko nie ma z czego. Prawie 2 mln majątku to budynek z gruntem na który braliśmy kredyt i który spłaciliśmy w 75% (ok. 500 tys zostało do spłaty) - czy to z tego może wynikać ta różnica? Będę wdzięczna za pomoc.

#2 Guest_Irek

Guest_Irek
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2019 - 07:32

Podczas zmian formy księgowania problemy tego typu to norma. Nie chcę jednak doradzać, bo mogę się mylić. Polecam skontaktowanie się z doradcą, z reguły za niską cenę udzielają profesjonalnej porady, która w tej kwestii może Ci naprawdę pomóc. Uważaj na odpowiedzi innych, niedoświadczonych osób, bo mogą okazać się błędne. Jeżeli sam mogę kogoś polecić to - modrzejewski-biuro.pl Kiedyś sam miałem problem i znajomy mi ich polecił. Mogę z ręką na sercu polecić ich doradców.

#3 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13322 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 14 sierpień 2019 - 19:49

Daruj sobie tę reklamę, bo Kaja już dawno uzyskała odpowiedzi na innym forum.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych