Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Remont i fachowiec, który oszukuje

remont

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Marta

Guest_Marta
 • Goście

Napisano 31 lipiec 2019 - 20:28

Proszę o poradę.

 

Miałam podpisaną umowę remontową z fachowcem, który miał się zjawić dnia X. Przed rozpoczęciem prac zaczął coś kręcić i w momencie, kiedy sama chciałam zakupić materiały i nie dałam mu pieniędzy, by on to zrobił, przestał odbierać ode mnie telefony. Było to 3 dni przed rozpoczęciem prac. Zrozumiałam, że mnie wykiwał, zaczęłam szukać kolejnego (znalazłam, ale jeszcze nie zaczął prac).

 

W międzyczasie przeszłam się do prawnika, który powiedział, że jak najbardziej można wysłać mu (niedoszłemu fachowcowi) wezwanie do zapłaty za każdy dzień zwłoki (mieliśmy zapis w umowie, że jeśli przekroczy czas umowny, będzie naliczana kara). Prawnik stwierdził, że to wystarczająca przesłanka do wysłania mu takiego pisma (faceta nie było już 1,5 tygodnia).

 

Kiedy w końcu odebrał po ponad 2 tygodniach telefon ode mnie, poinformowałam go, że wysyłam takie pismo. Wtedy zaczął pisać i dzwonić, że on zrobi ten remont. Swoją drogą... Pismo nie zostało wysłane po tym, jak zobaczyłam jego reakcje - boję się, że pewnego dnia znajdę go pod swoimi drzwiami. Co w ogóle mogę z całą tą sprawą zrobić? Czy on może sobie tak po niemal 3 tygodniach powiedzieć, że on jednak wchodzi i robi remont? #2 qawisto

qawisto

  Nowy użytkownik

 • Członkowie
 • Pip
 • 6 postów

Napisano 01 sierpień 2019 - 07:57

Szczerze mówiąc nie zazdroszczę takiej sytuacji . widać , że gościu jest jakiś totalnie niepoważny . na twoim miejscu nie wchodziłabym z nim w jakąkolwiek współpracę . widać , że to ktoś nieodpowiedzialny , dlatego jest duża szansa na to , że robota też nie zostanie wykonana odpowiednio . Jak zdecydujesz się na współpracę z kimś takim , to moim zdaniem tak naprawdę cały czas będziesz miała jakieś mniejsze lub większe problemy . Po prostu chyba najlepiej będzie poszukać kogoś innego i zapomnieć o tym pseudo fachowcu , gorzej , że takich jest generalnie coraz więcej#3 Robert7979

Robert7979

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 153 postów

Napisano 09 listopad 2020 - 20:13

Możesz tutaj wrzucić tą umowę ?#4 draksa1981

draksa1981

  Użytkownik

 • Członkowie
 • PipPip
 • 14 postów

Napisano 30 lipiec 2021 - 09:56

My byliśmy bardzo zadowoleni z fachowca, który robił nam remont. Trochę problemu sprawiło nam zaplanowanie wnętrza. Większość mebli znaleźliśmy w Janki centrum https://homeparkjanki.pl/mapa. Kupiliśmy tam wygodny narożnik i krzesła do salonu. Teraz szukamy szafki pod telewizor, bo jednak  nie chcemy go wieszać na ścianie. 

Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: remont

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy