Skocz do zawartości

Remont i fachowiec, który oszukuje

remont

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2019 - 20:28

Proszę o poradę.

Miałam podpisaną umowę remontową z fachowcem, który miał się zjawić dnia X. Przed rozpoczęciem prac zaczął coś kręcić i w momencie, kiedy sama chciałam zakupić materiały i nie dałam mu pieniędzy, by on to zrobił, przestał odbierać ode mnie telefony. Było to 3 dni przed rozpoczęciem prac. Zrozumiałam, że mnie wykiwał, zaczęłam szukać kolejnego (znalazłam, ale jeszcze nie zaczął prac).

W międzyczasie przeszłam się do prawnika, który powiedział, że jak najbardziej można wysłać mu (niedoszłemu fachowcowi) wezwanie do zapłaty za każdy dzień zwłoki (mieliśmy zapis w umowie, że jeśli przekroczy czas umowny, będzie naliczana kara). Prawnik stwierdził, że to wystarczająca przesłanka do wysłania mu takiego pisma (faceta nie było już 1,5 tygodnia).

Kiedy w końcu odebrał po ponad 2 tygodniach telefon ode mnie, poinformowałam go, że wysyłam takie pismo. Wtedy zaczął pisać i dzwonić, że on zrobi ten remont. Swoją drogą... Pismo nie zostało wysłane po tym, jak zobaczyłam jego reakcje - boję się, że pewnego dnia znajdę go pod swoimi drzwiami. Co w ogóle mogę z całą tą sprawą zrobić? Czy on może sobie tak po niemal 3 tygodniach powiedzieć, że on jednak wchodzi i robi remont? 

#2 qawisto

qawisto

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 01 sierpień 2019 - 07:57

Szczerze mówiąc nie zazdroszczę takiej sytuacji . widać , że gościu jest jakiś totalnie niepoważny . na twoim miejscu nie wchodziłabym z nim w jakąkolwiek współpracę . widać , że to ktoś nieodpowiedzialny , dlatego jest duża szansa na to , że robota też nie zostanie wykonana odpowiednio . Jak zdecydujesz się na współpracę z kimś takim , to moim zdaniem tak naprawdę cały czas będziesz miała jakieś mniejsze lub większe problemy . Po prostu chyba najlepiej będzie poszukać kogoś innego i zapomnieć o tym pseudo fachowcu , gorzej , że takich jest generalnie coraz więcej

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: remont

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych