Skocz do zawartości

Urlop

wróć do serwisu Księgowość 23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2019 - 09:56

Ile urlopu przysługuje pracownikowi (26 na rok) zatrudnionemu kwiecień 2018 r do końca sierpnia 2019 r.? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2019 - 10:18

Zależy czy był wcześniej w 2018 zatrudniony. Jeżeli nie to:

20 dni za 2018

18 dni za 2019.

#3 Guest_gosia

Guest_gosia
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2019 - 10:23

Zatrudnienie pierwsze skończyło się 28 lutego 2018 r .

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2019 - 11:02

To 19 dni za 2018 (24 dni za 11 m-cy, u pierwszego pracodawcy 5 dni, u kolejnego 19).

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2019 - 09:37

Mam pytanie odnosnie tego urlopu. Pracownikowi przysługuję 10 dni urlopu, wykorzystał 3 dni. Więc pozostaje 7 ?. Przedstawi mi ktos w formie obliczenia Byłabym bardzo wdzieczna 

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2019 - 10:07

Mam pytanie odnośnie tego urlopu. Pracownikowi przysługuję 10 dni urlopu, wykorzystał 3 dni. Więc pozostaje 7 ?.

Ale o co chodzi, bo chyba nie o proste 10-3=7?

Jak ma inny czas pracy niż 8, to może się okazać, że wykorzystał 3 dni/36 godzin i urlopu zostaje mu 5,5 dnia/44 godziny.

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2019 - 12:57

Znam odpowiedz na moje wczesniejsze pytanie. Dziekuję.  Proszę o odpowiedz na drugie. Pracownik podjął prace 11.03. - 11.08. Przysługuje mu 20 dni urlopu. Wykorzystał 3 dni urlopu , w dniu wygaśniecia umowy chcial ekwiwalent pięnieżny. Ile mu zostalo urlopu ? Według mnie 7 dni. A według drugiej osoby 6 dni. Pracował 5 miesięcy ale za kazdy miesiąc MARZEC KWIECIEN MAJ CZERWIEC LIPIEC SIERPIEN przysługuję mu 1,666= 2 dni a kolezanka liczy od kwietnia ( liczy pełnymi miesiacami ) Proszę o poradę 

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2019 - 13:49

Zależy czy w marcu przed podjęciem pracy u was pracował gdzie indziej - jeżeli nie to twoja wersja jest prawidłowa, jeżeli tak - koleżanki.

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2019 - 06:29

To jego pierwsza praca na umowę o pracę.

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2019 - 06:52

To w ogóle możesz wyrzucić wasze obliczenia, obie macie wiedzę na takim samym poziomie, czyli żadną, jest okazja, żeby przyswoić - przysługuje mu 1,66 po każdym przepracowanym miesiącu bez zaokrąglania, więc 5*1,66 - 8,3 dnia - 8 dni, 2 godziny i 24 minuty, w zależności od tego czy dni wolnych udzieliliście prawidłowo czy przed nabyciem prawa do urlopu formalnie może być jeszcze inaczej.

Ekwiwalent teoretycznie powinien dostać za 5 dni, 2 godziny i 24 minuty.

#11 Galileusz

Galileusz

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 21 sierpień 2019 - 10:42

Mam pytanie odnośnie ilości dni urlopowych. Byłem studentem, ale przerwałem studia. Pracowałem głównie na umowę zlecenie. Po 6 latach wróciłem na studia aby obronić się. Powtarzałem 2 lata i w tym czasie podjąłem pracę na umowę o pracy. W czerwcu zostałem absolwentem studiów wyższych (8lat). Czy dwa lata pracy na umowę o pracę w czasie tych dwóch lat liczy mi się?

#12 Guest_Dorota

Guest_Dorota
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2019 - 11:40

Mam pytanie odnośnie ilości dni urlopowych. Byłem studentem, ale przerwałem studia. Pracowałem głównie na umowę zlecenie. Po 6 latach wróciłem na studia aby obronić się. Powtarzałem 2 lata i w tym czasie podjąłem pracę na umowę o pracy. W czerwcu zostałem absolwentem studiów wyższych (8lat). Czy dwa lata pracy na umowę o pracę w czasie tych dwóch lat liczy mi się?

Jeżeli w jednym czasie studia i praca, to do wymiaru urlopu jest brane to co lepsze dla pracownika, czyli w tym przypadku 8 lat studiów.

#13 Guest_223

Guest_223
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2019 - 11:41

Nie, bo studia nałożyły Ci się z pracą. Za studia masz 8 lat + oprócz tego po ich ukończeniu musisz przepracować 2 lata na umowę o pracę.

#14 Guest_Galileusz

Guest_Galileusz
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2019 - 12:10

Rozumiem. Tylko w jaki sposób w pracy będą wiedzieć że akurat w tym czasie wróciłem na studia? Mogłem np.tylko na jeden sem wrócić na samą obronę.

#15 Guest_223

Guest_223
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2019 - 12:17

Rozumiem. Tylko w jaki sposób w pracy będą wiedzieć że akurat w tym czasie wróciłem na studia? Mogłem np.tylko na jeden sem wrócić na samą obronę.

Przecież na dyplomie ukończenia będzie napisane kiedy ukończyłeś studia.

Od tej daty musisz przepracować 2 lata na umowie.

Żeby otrzymać 26 dni urlopu musisz w pracy udokumentować, że Ci się tyle należy... 

#16 Guest_Galileusz

Guest_Galileusz
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2019 - 07:37

Chyba nie do końca nie rozumiemy. Owszem na dyplomie jest data ukończenia studiów. Tylko z tego by wynikało że studiowałem 12 lat. Chodzi mi o to w jaki sposób trzeba/można udowodnić że w czasie przerwy (rezygnacji ze studiów) się pracowało.

#17 Guest_223

Guest_223
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2019 - 07:44

Chyba nie do końca nie rozumiemy. Owszem na dyplomie jest data ukończenia studiów. Tylko z tego by wynikało że studiowałem 12 lat. Chodzi mi o to w jaki sposób trzeba/można udowodnić że w czasie przerwy (rezygnacji ze studiów) się pracowało.

Kwestia jest taka czy oficjalnie przerwałeś studia, złożyłeś rezygnację itp czy po prostu nie chodziłeś na uczelnię.

Takie rzeczy to już musisz sobie dokumentami z uczelni załatwić, bo jeśli nie to jedynym właściwym dokumentem będzie dyplom ukończenia studiów.

Pracę natomiast dokumentują świadectwa pracy wydane przez pracodawcę.

#18 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2019 - 08:05

1.Sam piszesz, że w czasie przerwy pracowałeś głównie na umowę zlecenie - to się do stażu nie wlicza.

2.Umowa o pracę pokrywa ci się ze studiami -  do stażu  wlicza się tylko jedno.

3.Pracodawca nie będzie się zapewne doktoryzował nad twoim dyplomem, bo nie musi - policzy ci 5 lat wstecz od daty dyplomu. I pracę sprzed, jeżeli taką masz zliczy.

#19 Guest_223

Guest_223
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2019 - 08:36

1.Sam piszesz, że w czasie przerwy pracowałeś głównie na umowę zlecenie - to się do stażu nie wlicza.

2.Umowa o pracę pokrywa ci się ze studiami -  do stażu  wlicza się tylko jedno.

3.Pracodawca nie będzie się zapewne doktoryzował nad twoim dyplomem, bo nie musi - policzy ci 5 lat wstecz od daty dyplomu. I pracę sprzed, jeżeli taką masz zliczy.

Otóż to! Piszesz, że w czasie powtarzania 2 lat studiów pracowałeś na umowę o pracę, więc naprawdę nie wiem jakim prawem chcesz ten czas sobie wliczyć....

Przepracuj 2 lata po uzyskaniu dyplomu zamiast kombinować.

#20 Guest_Galileusz

Guest_Galileusz
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2019 - 09:06

Otóż to! Piszesz, że w czasie powtarzania 2 lat studiów pracowałeś na umowę o pracę, więc naprawdę nie wiem jakim prawem chcesz ten czas sobie wliczyć....

Przepracuj 2 lata po uzyskaniu dyplomu zamiast kombinować.

Nie nazwał bym tego kombinowaniem. Przynajmniej wiem dokładnie jak to wygląda. Bardzo dziekuję za pomoc i wyjasnienie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych