Skocz do zawartości

Dropshipping

dropshipping vat jpk podatki

wróć do serwisu Moja Firma Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Karolina

Guest_Karolina
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2019 - 13:41

Witam,

mam dylemat dotyczący tematu pośrednictwa.

Mianowicie sytuacja wygląda następująco: mam umowę z zagranicznym pośrednikiem, który ma zadanie sprzedawać mój towar przez portal aukcyjny. W momencie sprzedaży wystawia fakturę ze swoimi danymi na klienta, np. polskiego, a mnie wskazuje jako dostawcę. On za sprzedaż pobiera sobie prowizję. Jak to powinno wyglądać, bo w tej sytuacja wygląda to tak, że mój klient ma fakturę sprzedaży od zagranicznego kontrahenta (mojego pośrednika) i rejestruje to jako zakup. A ja dostarczam mu towar, który powinien zostać wprowadzony jako sprzedaż - czyli teoretycznie powinnam wystawić fakturę sprzedaży. Jak to ująć w JPK, który w swoim działaniu krzyżuje moją fakturę sprzedaży VAT i system numeracji z mojego programu księgowego z dokumentem zakupowym po stronie klienta, któremu dostarczam towar i on w swoim JPK będzie miał zakup z systemem numeracyjnym mojego pośrednika z zagranicy.

Czy w moim programie księgowym powinnam wpisywać numer faktury wystawionej przez pośrednika i wskazać, że dla tej konkretnej do JPK powinien iść ten numer a nie standardowej numeracji? 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dropshipping, vat, jpk, podatki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych