Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rejestracja spółki w Estonii - korzyści podatkowe i e-rezydencja

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198329 postów

Napisano 26 lipiec 2019 - 23:49

Estonia po raz piąty z rzędu zajęła pierwszą lokatę w rankingu Państw należących do OECD (Źródło: Tax Foundation). Raport ten ocenia punktowo poszczególne rodzaje podatków, m.in podatek dochodowy od osób fizycznych, prawnych, VAT oraz podatek od nieruchomości. Ten bałtycki kraj ze stolicą w Tallinnie prowadzi dzięki korzyściom podatkowym w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych. O tym dowiecie się Państwo z poniższego artykułu.

Powrót do artykułu: Rejestracja spółki w Estonii - korzyści podatkowe i e-rezydencja

#2 Guest_Diamentova

Guest_Diamentova
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2019 - 23:49

Też tak myślę. Jeśli nasza znajomość tematyki finansów jest niewielka, na rynku jest sporo biur rachunkowych, które pomogą wystartować. a współpracuję z biurem rachunkowym Gama. Dobrze na tym wychodzę.

#3 Guest_Klepson

Guest_Klepson
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2019 - 12:15

Pierwszy raz spotykam się z tak rzetelnym podejściem tematu do rezydencji podatkowej. Chciałem załozyć spólkę estońską i skontaktowałem się z kilkoma kancelariami na rynku polskim. Jeden jak byk po drugim opowiada mi bajki o spółce kontrolowanej CFC i drąży ten temat, a jak pytałem o kwestię rezydencji - nie byli wstanie odpowiedzieć mi na pytanie - mowili,ze to nie ma znaczenia. Niektórzy odpowiedzieli,ze urząd skarbowy publikuje ostrzeżenia i dlatego nie chcą zakładać spółki estońskiej. Inni mówili o faktycznym zarządzie i ze ustawa CIT tu rzadzi. A nikt z nich tak jak Pan nie zajrzał do umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania Polska - Estonia - wktórym czarno na białym jest rozpisana zasada rezydencji podatkowej - a mianowicie rozwikłania konfliktu rezydencji podatkowej..

#4 Guest_Gamon

Guest_Gamon
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2020 - 14:35

Mam zmartwienie o CFC spółki litewskiej - a jaki kraj oferuje najlepsze korzysci IPBOX?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych