Skocz do zawartości

Zdjęcie

Elektroniczny wykaz podatników VAT (white list)

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 197916 postów

Napisano 25 lipiec 2019 - 12:50

Od 1 września 2019 r. zacznie funkcjonować jeden elektroniczny wykaz podatników VAT (tzw. biała lista podatników VAT- white list). Wykaz ten będzie prowadzony przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej i znajdą się w niej podmioty zarejestrowane jako czynni lub zwolnieni podatnicy VAT (w tym podmioty, których rejestracja jako podatników VAT została przywrócona) oraz podmioty w odniesieniu do których naczelnik urzędu skarbowego nie dokonał rejestracji albo które wykreślił z rejestru jako podatników VAT. Wykaz ten będzie udostępniany w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie internetowej Ministra Finansów. W rozmowie z infor.pl Wojciech Śliż, dyrektor Departamentu Podatku od Towarów i Usług w Ministerstwie Finansów i jego zastępca Zbigniew Makowski przybliżają nowe przepisy w tym zakresie.

Powrót do artykułu: Elektroniczny wykaz podatników VAT (white list)

#2 Guest_Monika księgowa

Guest_Monika księgowa
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2019 - 12:50

głupota tego narodu nie zna granic

#3 Guest_Pati

Guest_Pati
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2019 - 09:45

Uważam, że to ma sens. Wydaje się, że taka biała lista podatników VAT, czyli jedna lista, na której będą wszyscy podatnicy VAT i wszystkie podstawowe dane o podatnikach VAT ułatwi życie przedsiębiorcom, do tej pory trzeba było korzystać z różnych źródeł, teraz będzie jedno...

#4 Guest_Księgowa

Guest_Księgowa
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2019 - 12:47

Wszyscy opisują tylko w teorii co i jak trzeba zrobić, ale ja się pytam jak bedzie wyglądała praktyka? Jak przy realizowaniu płatności sensownie zweryfikować 100 czy 1000 kont kontrahentów na które chcę wysłać przelew? Nic na ten temat nie piszecie! Jedyne co udało mi się znaleźć w sieci: www.nip24.pl/biala-lista-podatnikow-vat-sprawdzanie-rachunkow-bankowych-api-biblioteki-aplikacje/ To jest oferta prywatnej firmy, a jakie narzędzia udostępnia ministerstwo?

#5 Guest_Mateusz Ceglak

Guest_Mateusz Ceglak
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2019 - 16:19

UWAGA MATEUSZ CEGLAK

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych