Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skrócenie okresu wypowiedzenia przez pracodawce


wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Iwona49

Iwona49

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 25 lipiec 2019 - 12:28

Czy pracownik może odmówić podpisania "Porozumienia w sprawie skrócenia okresu wypowiedzenia" ?

 



#2 Witch

Witch

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8732 postów

Napisano 25 lipiec 2019 - 20:33

tak, może odmówić  - przecież to porozumienie;

 

pracodawca ma prawo jednostronnie, w niektórych przypadkach, skrócić okres wypowiedzenia na podst. art. 36.1 § 1 Kodeksu pracy



#3 Guest_Alina

Guest_Alina
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2019 - 14:46

Witam,

 

Wiem, że przepisy pozwalają pracodawcy jednostronnie skrócić 3 miesięczny okres wypowiedzenia do minimum 1-go miesiąca. Jak to wygląda w przypadku 6-cio miesięcznego okresu wypowiedzenia ( nie wynikającego ze stażu pracy lecz z zapisów umowy o pracę) ?





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych