Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zatrudnianie alimenciarza - zmiany w Kodeksie pracy w 2020 r.

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672007 postów

Napisano 24 lipiec 2019 - 23:34

1 grudnia 2020 r. wejdzie w życie nowy przepis Kodeksu pracy, przewidujący kary za zatrudnianie "na czarno" alimenciarzy unikających ewentualnej egzekucji. Co grozi pracodawcom?

Powrót do artykułu: Zatrudnianie alimenciarza - zmiany w Kodeksie pracy w 2020 r.

#2 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2019 - 23:34

Co ten Ziobro robi niech się weźmie za komorników, którym wszystko wolno, nie sprawdzają czy alimenty się jeszcze należą danej osobie, czy dana osoba wogóle jeszcze żyje, tylko zabierają jak leci nawet 60% i to z minimalnej pensji zgroza. Jaki wybór albo próbować żyć za 800zł i popadać w długi, bo nie da się wyżywić i opłacić rachunki za te pieniądze albo pracować "na czarno". W tym kierunku niech Pan Minister coś zrobi a nie tylko karać ludzi dlatego że chcą normalnie żyć.

#3 Guest_Sprawiedliwosc prawdziwa

Guest_Sprawiedliwosc prawdziwa
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2020 - 01:56

Moze godnie zarobki podnies za ciezka prace gdyby pensje byly sprawiedliwe to alimenciazy by bylo mnie. 20 lat temu to nawet prace bylo ciezko znalesc patrzec troche do tylu jak bylo a nie wymyslac przepisy.

#4 Guest_Laura

Guest_Laura
  • Goście

Napisano 09 luty 2020 - 10:58

Mowa tu o trudnych sprawach. W wielu przypadkach egzekucja świadczenia alimentacyjnego od byłego partnera to mit w tym kraju. Ja trafiłam na doskonałą prawniczkę - prawdziwą lwicę wokandy - Panią Mec. Węgrzynowicz Cichońską. Udało się wszystkie sprawy załatwić bardzo szybko, bez traumy dla mnie. Polecam szukać dobrych kancelarii.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych